Elazığlı Esnaf: “Evime Cilt Alamıyorum. Sen Yiyorsun Münasebet Ego Yemeyeyim?”

Elazığ Akçakiraz’üstelik kâin Küçük Uran Sitesi’nde ayrımsız esnaf, UMAR Partisi Elazığ İl Başkanı Mehmet Kangal’a hanay pahalılığından yakınarak “Bu ülkemizi düzeltsinler. Halkımıza tıpkısı şeyler yaratsınlar, tıpkı şeyler yapsınlar. Ego evime deri alamıyorum. Ego gidiyorum, eş benden tıpkısı kilo deri istiyor, eksik kilo vücut alıyorum. Münasebet ego yemeyeyim? Sen yiyorsun, ne ben yemeyeyim?” dedi.

ILAÇ Partisi Elazığ İl Başkanı Mehmet Kangal ve partililer, Elazığ’da esnaf ziyareti yaptı. Süfli Sanayi Sitesi’nde bire bir esnaf, yaşadığı sıkıntıları anlattı. Evine ten alamadığını, 10 personel çalıştırırken 2 personele düştüğünü söyleyen esnaf, yanında çalışanları göstererek “Burada 10 devam kayırıcı çalışıyordu. Zaman 2 can çalışıyor. 10 müteharrik 2 kişiye düştü. Aynı tanesi benim oğlum. Burada çalışıyor, öğrencidir. Bu taze de evine savmak ertelemek üzere çalışıyor” dedi.

“EGO NİYE CILT YİYEMİYORUM? SEN YER GÜZELCE YERDE YEMEK YİYORSUN”

Maddesel teessürat nedeni ile evine et üstelik alamadığını rapor fail esnaf, şunları söyledi:

“Bizim bu ülkemizi düzeltsinler. Halkımıza bir şeyler yaratsınlar, tıpkısı şeyler yapsınlar. Ben evime deri alamıyorum. Ben gidiyorum hatun benden tıpkı kilo deri istiyor. Gidiyorum yarım kilo cilt alıyorum. Niye ego yemeyeyim, sen yiyorsun, niye ben yemeyeyim? Sen gidip genişlik güzel yerde oturup aşindirmak yiyorsun da ego evimde oturup benzeri çorba mı içeceğim? Böyle tıpkısı uyum namevcut kim. Bağımlı ona üstelik şükrettiriyorlar. Ben TOKİ’de oturuyorum. Kusurlu anlamayın, deminden eski geziyorlar. Bari aynı tanesi oraya gelse erzel aşağılık edeceğim. Neredesin? Sen şimdiye kadar neredesin benim evim yapıldı, habbe içine göçtüm, evim başıma yıkıldı. Adama diyorum kim, oğlum benim evimi elbette yapmışsın? Eyvah hata değil mi bu insanlara? Daha bile tığ bibi mağdurluk yaşıyoruz. Ben üstteki oturuyorum. Alttaki eve akarsu gidiyor. ‘Gelin bunu yapın.’ diyorum. ‘Bizden geçti, tığ yapamıyoruz’ diyorlar. Ego gidiyorum evimi yapmaya 200-300 lira adama veriyorum. Gelmiyor eş, ufak işe gelmem diyorlar.”

“ELAZIĞ NEDEN HAREKET BÖLGESİ İLAN EDİLMEDİ?”

Düzce’dahi meydana mevrut depremden bilahare kıyamet bölgesi zar edildiğini, fakat Elazığ’da birlikte deprem yaşanmasına rağmen hakeza bir karar alınmadığını tamlayan esnaf, “Tığ yer sarsintisi yaşadık, evlerimiz yıkıldı. Hayatını kaybedenler oldu. Düzce Depremi oldu ölen namevcut amma orası kıran bölgesi ilan edilmiş” dedi. Bire Bir ayrıksı yurttaş ise, “Oy ödeme! Seni cepte keklik görmüşler diyerek, seni afet bölgesi zar etmiyorlar. Seni cepte görmüşler. Senin yüzdelik 60 oyunu alıyor. Sana hangi versin? Sen iyi partide 20 senedir burada Elazığ, yüzde 64 -65 değil mi? Yeryüzü aşkın yüzde 54’e düştü benzeri yol” dedi.

“TÜRKİYE’NİN DEVASI KISIR SİYASİ TARTIŞMALAR DEĞİL”

Kıtipiyoz Endüstri Sitesi’nin şehrin gelişimine ve ekonomisine katkı sağlayıcı majör değerlerden birisi olduğunu ifade fail REÇETE Partisi Elazığ İl Başkanı Mehmet Kangal ise şunları söyledi:

“Gittiğimiz değme gelişim yerinde, çaldığımız rastgele kapıda bedbaht vatandaşlarımızla karşılaşıyoruz. Konuşu olarak balaban sıkıntılarla cebelleşen vatandaşlarımız ve esnaflarımız ayakta ara vermek üzere küçülmeye gidiyor, yemesinden, içmesinden kısıyor. TILSIM Partisi olarak işverenlerimizi, işçilerimizi dinliyor, çözüm önerilerimizi ve eylem planlarımızı anlatıyoruz. Vatandaşın, esnafın derdi iri, başarılı bire bir kadro ve çözüm bekliyorlar. Türkiye’nin derdinin devasının kısır siyasal tartışmalarda değil, çözüm odaklı siyaset anlayışında olduğunu biliyorlar.”

Share: