Edirne’den güdük bodur

Edirne Azerbaycan Evi Derneği Başkanı Tamer Karadağ, Türkiye’bile canlı Azerbaycan asıllı vatandaşların ve Türk halkının Azerbaycan halkının ve silahlı kuvvetlerinin yanında olduğunu bildirdi.

Karadağ, yaptığı mukayyet açıklamada, Ermenistan aracılığıyla açılan ateşe Azerbaycan ordusunun misliyle bedel verdiğini belirtti.

Karadağ, Türkiye’da 5 milyon Azerbaycan kökenli vatandaşın yaşadığını, gerektiğinde ve ihtiyaç duyulduğunda hem cephede hem de cephe gerisinde fariza alabileceklerini dile getirdi.

Türkiye’da yaşayanların dualarının Azerbaycan ile olduğunu belirten Karadağ, şunları kaydetti:

“Bütün dünyanın ve hele gündüz sahnesinde 1918 ve 1992 yıllarında Azerbaycan Türklerine genosit ve katliamlar yaparak, salt yurdumuza ve temiz insanımıza balaban teessürat yaşatan kıyacı Ermenistan ve destekçileri olan ülkelerin bilmeleri gerekmektedir ki, acun çarpışma tarihi aynı çokça kat küllerimizden yeniden doğarak zaferlerimize şehadet etmiştir.

Özellikle süresince bulunduğumuz yüzyılda Azerbaycan Devleti, cenap başbuğ İlham Aliyev özellikle almak amacıyla vatandaşlarıyla ve coğrafyasıyla bizlerin ışıltılı yıldızıdır. Gerektiğinde ve ihtiyaç duyulduğunda hem cephede, hem de alnaç gerisinde seve seve fariza alacağımızı açıklamak isteriz. Bu konuda samimiyetimiz ebedi, yüreğimiz ve dualarımız Azerbaycan halkı ve Azerbaycan silahlı kuvvetleriyle.”

Ilçebay Sevgili martir ailesini müzakere etti

İpsala Kaymakamı Ömer Sevgili, şehit leşker Süleyman Cevizkıran’ın ailesini müzakere etti.

Ilçebay Canan, ilçeye sadık Paşaköy’da kıvrak Cevizkıran ailesiyle aynı araya geldi.

Şehit Cevizkıran’a Allah’tan rahmet dileyen Canan, martir ailelerinin yanlarında olduklarını belirtti.

Share: