Edirne’den gelişmemiş gücük

Bahtiyarlık Partisi Edirne İl Başkanı Sinan Tekin, Ulus Bahçesi’nin Edirne üzere bire bir gerekseme olduğunu belirtti.

Tekin, yaptığı yazılmış açıklamada, Orman Genel Müdürlüğünün Edirne’dahi 250 dönümlük tıpkı alanda meydan kayran ‘Söğütlük’ olarak bilinen İzzet Arseven Şehir Ormanı ve Mesire Yerini ‘Ulus Bahçesi’ne dönüştürülmesi kararını yerinde tıpkı değişmeyen olduğunu tabir etti.

Budun Bahçesi’nin kent üzere aynı gerekseme ve yıllardır beklenen tıpkısı envestisman olduğunu belirten Uğurlu, şunları kaydetti:

“İktidarın son yıllarda gâh şehirlerde yapmış olduğu Millet Bahçeleri, Edirnemizde bile gerekseme mahsus ve muhtemel bire bir yatırımdı. Edirne Site Ormanı’nın Ulus Bahçesine dönüştürülmesi projesiyle ait ihalenin 20 Eylül’de yapılacağının açıklanması halkımız tarafından sevinçle karşılanmıştır.”

Edirne Valisi Kırbıyık’a ziyaretler

Edirne Valisi H. Kürşat Kırbıyık’a ziyaretler bitmeme ediyor.

Kırbıyık, Zor Trakya Üniversitesi Kütüphane ve Dokümantasyon Kat Başkanı Ender Bilar, gelişim insanı Ahmet Tatlıses, Trakya Teknokent DDI Teknolojileri Firması Kurucusu Son Teşrin Ali Abbas’ı makamında kabul etti.

Edirne’nin Sesi Gazetesi sahibi Hüseyin Vahim, Alfabe İşleri Müdürü Tamer Çetince, Trakya Üniversitesi İktisadi ve İdari Ulum Fakültesi Üretim Idare ve Pazarlama Anabilim Dalı Talim Üyeleri Prof. Dr. Emel Bol Bolamat Güler, Doç. Dr. Selin Küçükkancabaş ve Doç. Dr. Nevin Üzerem dahi Vali Kırbıyık’ı müzakere etti.

AGD Başkanı İriş’ten kullanılmamış terbiye tedris yılı

Küçük Asya Gençlik Derneği (AGD) Edirne Şubesi Başkanı Abdülhamit İriş, yıpranmamış eğitim talim yılı zımnında endişe yayımladı.

İriş, mesajında, çocukların akademik anlamda eğitimlerinin çokça cesim olduğunu belirtti.

Çocukların şahsiyet gelişiminde, yeteneklerinin keşfinde iş birliği zarfında çalışırken hemen akademik başarıyı hedeflemek yeterli olmadığını rapor fail İriş, şunları kaydetti:

“Terbiye verirken faziletli insani değerlerimizi geleceğe çekmek için beyin ve bilginin beraberinde bağlılık ve müsamaha tamamen olmalıdır. Kalburüstü bireyler yetiştirirken tıpkısı zamanda, bunu değerlerine erbap sâdır benzeri kişilikle tamamlamamız çokça önemlidir. Bu sebeple ‘İlk Ders Aktöre ve Maneviyat’ sloganı ile cereyan ediyor ve gençlerimizi bu düstur üzere yetiştirmeye himmet ediyoruz.”

Helvacıoğlu’nun ziyaretleri sürüyor

Keşan Belediye Reisi Mustafa Helvacıoğlu’nun, gençlerle esnaf ziyaretleri sürüyor.

Belediyeden yapılan açıklamaya bakarak, Helvacıoğlu, dinç asistanı Mürtefi Zeki Kerey ile esnafı konuşma etti, toplantılara katıldı.

İlçeye katkıda olmak üzere gençlerin fikirlerinin koskocaman olduğunu belirten Helvacıoğlu, ziyaretlerinin süreceğini kaydetti.

Share: