EDİRNE’DE ÖĞRENCİLER RENKLİ GÖRÜNTÜLERLE ÖĞÜT BAŞI YAPTI

EDİRNE genelinde 288 okulda toplanmış 55 bin 417 mektepli bugün ders başı yaptı. Öğrenciler okullarına kavuşmanın coşkusunu rengarenk el oyunları gösterileri ve yakar külliyen, sek sek, yağ satarım bal satarım kabil bala oyunlarıyla yaşadı.

Edirne’birlikte İlköğretim Haftası, İl Milli Eğitim Bilimi Müdürü Alemdar Arpacı’nın Atatürk anıtına çelenk sunması ile başladı. Ticaret Borsası İlkokulu’nda bitmeme fail tebrik kartı programına Edirne Valisi Hüseyin Kürşat Kırbıyık, Belediye Başkanı Recep Gürkan, İl Milli Terbiye Müdürü Önder Arpacı, meslek yönetimi, öğretmenler, öğrenciler ve cilerden oluşan mehteran takımının gösterisi yürekten izlendi. Mehteran gösterisininveliler katıldı. Meriç İlkokulu Mehterler Takımı’nın gösterisiyle başlayan törende, renkli görüntüler ortaya artık. Öğren peşi sıra öğrencilerden oluşan umum oyunları ekibi tayf aldı. Yiğit oynayan öğrenciler, katılımcıların beğenisini kazandı. Törende ayrıca yakar bütünüyle, sek sek, yağ satarım bal satarım kabil bala oyunları oynayan öğrenciler, okulların önceki gününde doyasıya eğlendi.

Gösterilerin ve oyunların arkası sıra Ilbay Kırbıyık, nitelikli öğrencilerini sınıflarında görüşme etti. Öğrencilerin bakir yetişek öğretim yıllarını tebrik fail Kırbıyık, yegâne biricik arkadaşça etti. Edirne genelinde 288 okulda eğitim talim faaliyetlerinin başladığını belirten Kırbıyık, 288 okulumuzda 55 bin 417 mektepli zaman evvel öğüt ziliyle birlikte yetişek tedris faaliyetlerine başlamış oldular. Bu eğitim tedris yılında 4 bin 764 öğretmenimiz görev matlup. Diğer yönetsel kadrodaki personelimiz ile beraber 5 bin 310 nefis yetişek kadromuz kâin ve bu yetişek kadromuz, çocuklarımızın bildirme dolgunca koşullarda, sunu kalifiye eğitimi alması için var güçleriyle bu sene süresince çalışacaklar. Bizler, eğitim talim yılının arz dolgunca koşullarda bitirilmesi için temas tip imkanı okullarımıza, öğrencilerimize, velilerimize sağlayacağız dedi.

‘İYİ İNSAN YETİŞTİRMEK İSTİYORUZ’

2022-2023 yetişek öğretim yılındaki temel hedeflerini açıklayan Kırbıyık, Bu yıl anne hedefimiz, eğitimde başarıyı arttırabilmek, geçtiğimiz yılların ortalamasına bakarak elan efdal ayrımsız muvaffakiyet elde edebilmek. Buradaki başarıyı çabucak akademik bir sükse adına adlandırmıyoruz. Bizim temel muratlarımızdan biri tabii kim akademik muvaffakiyet. Çocuklarımız çokça henüz nitelikli eğitim bilimi alsınlar ve bu aldıkları eğitimin natürel sonucu namına dahi girdikleri sınavlarda çok henüz yüksek başarılar elde etsinler istiyoruz. Fakat temelinde ikinci benzeri derdimiz henüz var; bereketli eş eklemek istiyoruz. Bu okullara mevrut çocuklarımız, sosyal hayatın içerisinde neler yapmaları gerektiğini, doğruluğu, dürüstlüğü, sosyal hayattaki kurallara uymalarının ne büyüklüğünde koskocaman olduğunu öğrensinler istiyoruz. İnşallah rastgele 2 amacımız doğrultusunda birlikte mebzul bire bir yetişek tedris yılı geçeceğini düşünüyorum dedi.

‘DERSLİK BAŞINA SAKIT ÖĞRENCİ SAYIMIZ 19’

Kırbıyık, Edirne’dahi dershane başına düşen öğrenci sayısına dikkat çekerek, Edirne özelinde dershane başına sakit mektepli sayımız 19 olduğunu görüyoruz. Bu da Türkiye ortalamasına bakarak gayet gani bire bir izzet. Gene bitmeme edecek, eskimemiş münakasa edilen evet birlikte yapımı devam fail okullarımızla alay malay eğitimimizin standartlarını ilerleme üstüne de çabalarımız bitmeme ediyor. Bu yıl hem öğüt kitapları noktasında, hem bile yardımcı köken noktasında gerekli hazırlıkları Milli Eğitim Müdürlüğü yaptı. Zaman birlikte sınıflara girdiğimizde memnuniyetle gördük ki seçme çocuğumuzun önünde kitapları amade. Bu dahi inşallah eğitim bilimi tedrisat kalitesine doğrudan rehavet edecek kebir aynı hizmet diye niteleyerek değerlendiriyoruz. Umumi itibariyle eksiksiz öğrencilerimize, öğretmenlerimize, velilerimize mebzul bir yetişek tedris yılı diliyor, hepinize teşekkürname ediyorum diye konuştuShare: