Düzce’de çabuk depar işleyen güneş tacı virüs vakaları, düşüş seyrine geçti

Düzce’de hızlı huruç özne güneş tacı virüs vakaları, düşüş seyrine geçti

DÜZCE – Düzce’de güneş tacı virüs vakaları düşmeye bitmeme ediyor. İl Afiyet Müdürü Dr. Yasin Yılmayan, vatandaşların tedbirlere uyarak korona virüs vakalarının düşmesini sağladıklarını belirterek pandemi döneminin esasen bu yana ise yaklaşık 400 kişinin hayatını kaybettiğini dile getirdi.

Yaz aylarının başından itibaren dalgalanma içine giren ve hızlı ayrımsız şekilde yükselen klakson virüs vakalarında düşüş başladı. Hikâye sayılarında 250’lere büyüklüğünde sâdır Düzce’de heybet ise düşmeye devam ediyor. Covid-19 vakaları bu hafta yüzde 50 düşüş ile 100 seviyenin altına indi.

Akıbet kapsam ile ilgilendiren bilgiler veren Dr. Yasin Yılmayan, “Düzce’de korona virüste akıbet durumumuz vatandaşlarımızın destekleriyle, anımsatma dozlarını yaptırmaları ve ilişkin alanlarda ki dikkatleriyle gelişigüzel geçtiğimiz haftalarda kim kabilinden düşüş yaşanmaktadır. Bu hafta yüzlü rakamların altına indik. İnşallah bundan sonrada vatandaşlarımız kendilerini koruyarak mücadelemizi taçlandırmaya bitmeme edeceğiz. Bu nedenle bütün vatandaşlarımıza ve afiyet çalışanlarımıza bu mücadeledeki destekleri amacıyla çok teşekkür ediyorum” dedi.

“Anımsatma dozlarında yüzdelik 80’in üzerine çıktık”

Anımsatma dozlarına Düzcelilerin bati ilgi gösterdiğini tabir fail Yasin Yılmaz; “Anımsatma dozlarına Düzceliler bati ilişki gösterdiler. Bu müstevli ile mücadelede kim sunu kocaman silahlarımızdan birisiydi. Peçe, duruluk, hijyenin yanı sıra bildirme majör silahımız aşımız. Aşıyla ilişkin kalburüstü çalışmalarımız bitmeme ediyor. Anımsatma dozlarında yüzde 80’lerin üzerine çıktık. Hastaneye yatan 12 civarında hastamız var. Bunlardan 5 tanesi yavaş bakımda. Bunun dışında virüsü tonga hastalarımızı ayaktan otama ediyoruz” diye konuştu.

“3 buçuk yılda 400 gönül hayatını kaybetti”

Pandeminin başından beri yani tahminî 3 buçuk yılda güneş tacı virüse vabeste ölüm rakamlarını de dile getiren Dr. Yasin Yılmaz; “3 almanak beş altı dilimde 397 vatandaşımız hayatını kaybetti ilimizde. Serencam dönemdeki korona virüs vakalarındaki ahiret yolculuğu oranlarımız ise çokça düşük. Akıbet dönemdeki dalgalanmada ise 2 yada 3 vatandaşımız yaşamını yitirdi. Bu vatandaşlarımızda süreğen hastalığı olan ve aşılarını tüm yaptırmayan vatandaşlarımızdı” dedi.Share: