Düşük duman ve nikotin

Elektronik sigara konusuna kısa bir giriş niteliğindedir.

Elektronik sigaralar, tipik olarak nikotin, su, gliserin, propilen glikol ve tatlandırıcılardan oluşan e-sıvıyı buharlaştırmak için pille çalışan bir ısıtma elemanı kullanan cihazlardır. Ayrıca e-sigaralar veya kişisel buharlaştırıcılar olarak da adlandırılırlar.

Elektronik Sigara (E-Cig), sigara içmeyi taklit eden bir cihazdır. E-Çiğ cihazları, tütün gibi yanıcı maddeleri yakmak yerine nikotin ve ısı kullanır. Bu, duman üretilmediği anlamına gelir, bu nedenle ikinci el duman veya koku yoktur. Elektronik Sigaralar, geleneksel muadillerinden daha sağlıklı oldukları düşünüldüğünden popüler hale geliyor.

E-Sigara (iQOS) kullanmanın bazı avantajları arasında tütünün kanserojenleri olmadan istediğiniz zaman sigara içebilme; sigara içmeyle ilişkili sosyal damgalanmadan kaçınma yeteneği; cihazı şarj etme ve yeniden doldurma kolaylığı; ve nikotin alımınızı kontrol edebilmek.

Önlenebilir ölümlerin büyük çoğunluğundan sigara sorumludur ve her yıl 6 milyondan fazla insan tütüne bağlı hastalıklardan ölmektedir.

Bu bilinçle e-sigara, son yıllarda kullanımı hızla artan toplum üzerinde büyük bir etki yaratmaktadır.

Elektronik sigaraların artık yaygın olarak bulunabilmesi ve dünya çapında sigara içenler arasında yaygın olarak kabul görmesi nedeniyle, bu cihazların geleneksel sigaralara göre ne gibi faydalar sağladığı sorusu ortaya çıkmıştır. Bu makale, bu soruyu araştıracak ve nasıl çalıştıklarına ve normal sigaralara kıyasla ne sunduklarına dair bazı önemli bilgiler sağlayacaktır.

Elektronik sigaralar sigara dünyasında devrim yaratıyor. Geleneksel sigaralara göre pek çok faydaları vardır. Bu sigara türü Dünya Sağlık Örgütü tarafından onaylanmıştır ve şu anda ABD’deki 50 eyaletin tamamında yasaldır.

Bu bilgilendirici yazımızda, bu devrim niteliğindeki buluşun getirdiği bazı avantajlardan, başarısında rol oynayan bazı önemli oyunculardan ve elektronik sigara piyasası hakkında bazı diğer önemli bilgilerden bahsedeceğiz.

Elektronik sigaralar, nikotin bağcıklı sıvıyı solunabilen buharlara ısıtmak için bir ısıtma elemanı ile birlikte pille çalışan bir kartuş kullanır. Sonuç, vücuda kansere, kalp hastalıklarına veya diğer solunum yolu hastalıklarına neden olabilecek herhangi bir zararlı madde salınmadan sigara içmeye benzer bir deneyimdir.

Yapay zekadaki gelişmeler, sigara içmeyi taklit etmek için tasarlanmış tamamen yeni dijital cihazların yaratılmasına yol açmıştır.

Elektronik sigaraların ortaya çıkmasına rağmen, geleneksel sigaralar hala yetişkinler ve gençler arasında daha popülerdir. E-sigaraların popülaritesi arttıkça, kullanımları hala hükümetler tarafından yoğun bir şekilde düzenlenmektedir.

Şu anda piyasada bulunan en popüler üç e-sigara Juul, iQOS ve IQOS Iluma prime‘dır.

IQOS, “Akıllı Sigarayı Bırakma”nın kısaltmasıdır, IQOS terea ise Latince “I Quit or I Smoke” anlamına gelir.

Bu benzersiz özellikleri kullanmak, bu cihazların sigara içenlerin sigarayı azaltmasına ve sonunda tamamen bırakmasına yardımcı olur. Bununla birlikte, bazı sağlık uzmanları, beklendiği kadar güvenli oldukları kanıtlanmadığı için yeni nesil tütün bağımlılığını da teşvik ettiklerine inanmaktadır.

Share: