DÜRÜST Parti’li Karahocagil: “Akıbet dönemde ‘sanatçı, tiyatrocu’ de diyemeyeceğim zavallılar ehliyetsiz”

DOĞRU Tümen Amasya Mebus Mustafa Uzun Karahocagil, “Akıbet dönemde çok mütezayit hesabına ‘şarkıcı, sanatçı, tiyatrocu’ bile diyemeyeceğim zavallılar ehliyetsiz.” ifadelerini kullandı.

Karahocagil, Meclis’te düzenlediği matbuat toplantısında, özlük dalında hayranlık uyandıracak, ayn kamaştıracak tıpkı iz ortaya koyan kişilere “sanatçı” dendiğini söyledi.

Mustafa Uzun Karahocagil, “Akıbet dönemde çok kalan, namına “şarkıcı, sanatkâr, tiyatrocu üstelik diyemeyeceğim zavallılar çıtırbom. Sapık ve sapkın halleri, davranışları, konuşmaları ve paylaşımları ile gündemi çalışır ediyorlar. Bu kişilerin amaçları danışma yorumlamak değil.” dedi.

Sanatlarıyla gündemde kalamayınca, toplumda denk bulamayınca, çareyi bilvasıta ve aracısız milletin değerlerine, anane göreneklerine saldırmakta bulduklarını kaydeden Karahocagil, “Sapkınlıklarını yaymak adına bile gösterilerinde LGBT bayrağı açıyor ve normalleştirme, meşrulaştırma adına propaganda yapıyorlar.” diye konuştu.

Karahocagil, ocak yapısını ve değerlerini tehdit fail sorunlara karşı icraat yapması üzere Familya ve Sosyal Hizmetler Bakanlığına çağrıda bulundu.

Belediyelere bile seslenen Karahocagil, “Cemi belediyelerimizden ricam, gurur ve kuruluşlarımızı aşağılayan, ülkeyi kutuplaştırmaya etkin, sosyete düzenini ve ahlakını bozan bu azgınların konser almalarına okazyon vermemeleri.” ifadelerini kullandı.

Share: