DÜRÜST Fırka Trabzon Saylav Salih Cora’dan Dünya Engelliler Haset mesajı

DÜRÜST Öğür Trabzon Milletvekili Salih Cora, 3 Açıklık Acun Engelliler Günü zımnında mülahaza yayımladı.

Cora, mesajında, sakat olmanın sadece sakat bireyleri ve onların ailelerini değil, toplumun hep kesimlerini yakından ait sosyal tıpkı maslahat olduğunu belirtti.

Sosyal hizmet alanındaki eksiklikleri iletilmek, engellilerin modern ülkelerdeki gibi sosyal hizmet ve güvenceye kavuşması, sosyal devlet ilkesini en üst düzeyde işletebilmek üzere var güçleriyle çalıştıklarını vurgulayan Cora, “Tığ bile bire bir çevrim sakat olabiliriz düşüncesiyle engelli vatandaşlarımızın elan müreffeh yaşamaları, doğurucu ve etken bireyler namına topluluk hayatında yer almaları amacıyla bütün imkanlarımızı seferber ediyoruz.” ifadelerini kullandı.

Cora, engellilerin günlük hayat katılabilmeleri, toplumla bütünleşebilmeleri, okazyon eşitliğine sahip olarak topluma ek derece üretecek tıpkısı konuma gelmeleri için 20 almanak iktidarları dönemlerinde hayata geçirdikleri devrim niteliğindeki reformların mânialı vatandaşlara olan hassasiyetlerinin ayrımsız göstergesi olduğunu aktardı.

Eğitim, spor, istihdam, yöntem ve herhangi bir alanda attıkları pozitif adımlarla özürlü vatandaşların adeta kabuğunu kırdığına işaret fail Cora, şunları kaydetti:

“Seçkin biri birer muvaffakiyet hikayesi yazdı, yazmaya bitmeme ediyor. Cumhurbaşkanımız sayın Recep Tayyip Erdoğan öncülüğünde toplumun hep kesimlerini eşit ve adil kucaklama gayretiyle, sakat vatandaşlarımızın sorunlarına hal üretmeyi esas hedefimiz kendisine gördük.”

Share: