Doğu Anadolu’daki 7 ilde “Yayalara öncelik duruşu, hayata ihtiram duruşu” etkinliği yapıldı

Doğu Rum’daki 7 ilde, İçişleri Bakanlığınca büyüklük genelinde “Yayalara öncelik duruşu, hayata ihtiram duruşu” sloganıyla başlatılan kampanya kapsamında etkinlikler düzenlendi.

Erzurum’un Palandöken ilçesindeki Polis Güçleri Emmi İlköğretim Okulu önünde yapılan uygulamada, Vali Okay Memiş, İl Emniyet Müdürü Uzun Tuncer, İl Bitirmiş Komutanı Miralay İlker Şimşek, Palandöken Şehremini Muhammet Sunar ve öğrenciler palyatif geçidini kırmızıya boyadı.

Etkinliğe katılan öğrencilerle dostane eden Memiş, trafik kurallarının önemine işaret ederek öğrencilerle yoldan güzeşte sürücülere bu kuralların vadi aldığı risale verdi.

???????Memiş, burada yaptığı açıklamada, sürücülerin arızi önceliği uygulamasına bazı bazı uyma etmediğini gördüklerini belirterek, şunları kaydetti:

“Bu kurala uymamız gerekiyor ama hangi eyvah yeterince uymadığımızı görüyoruz. bazı bazı yaya geçidinde durarak yayaya kez veren araçlara arkadan gelen bambaşka bire bir otomobilin çarptığı anları üstelik gördük. Bu farkındalığın artması için yapılan izlence haddinden fazla yerinde tıpkısı uygulama. Bu farkındalığı ilkokul çağındaki evlatlarımıza vermeye çalışıyoruz.”

Ardahan

Ardahan’daki izlence, Kazım Karabekir Caddesi’nde 23 Gücük Ay İlkokulu önünde yapıldı.

Programda eğreti geçitlerini öğrencilerle boyayan Ilbay Hüseyin Öner, “Kampanyamız ‘Yayalara öncelik duruşu, hayata ihtiram duruşu’. Tığ da bunu uygulamak ve bu farkındalığı bina etmek amacıyla buradayız.” ifadelerini kullandı.

Etkinliğe katılanlara teşekkür fail Öner, öğrencilerle arkadaşça edip çikolata izaz etti.

Öner, sürücülere ise trafikte yaya önceliğine ilişik farkındalık bina etmek üzere kâh broşürler dağıttı.

Tunceli

Tunceli’dahi üstelik Ilbay Mehmet Mehabetli Özkan’ın katılımıyla Atatürk Mahallesi’ndeki 15 Temmuz Bulvarı’nda palyatif geçidi boyama etkinliği düzenlendi.

Uygulama kapsamında kentteki anne arterler ve caddeler ile ekol çevrelerindeki gelgeç geçitlerinde kırmızı çizgiler çizildi.

Ilbay Özkan, trafikte eğreti önceliğinin oluşturulması amacıyla sürücülerle kardeşçe ederek, onlara türlü hediyeler verdi.

Kars

Kars’ta de Ilbay ve Belediye Başkanvekili Türker Garip’ün katılımıyla Cumhuriyet Altını Meydanı’nda aktiflik gerçekleştirildi.

Sahipsiz, beraberindeki İl Inanma Müdürü Çetince Sağdıç, İl Güllabi Komutanı Albay Hıdır Ayçiçek ile sürücülere kurallara uymaları üzerine uyarılarda bulunarak risale dağıttı.

Yoldaki geçici geçitlerini öğrencilerle kırmızıya boyayan Kimsesiz, trafikte yayalara öncelik tanınmasını istedi.

Iğdır

Iğdır’üstelik üstelik Ilbay ve Belediye Başkanvekili Hüseyin Açık Deniz Sarıibrahim, İl Güllabi Komutanı Miralay Nejdet Karaca, İl Inanma Müdürü Oğuzhan Yonca, Milli Eğitim Müdürü Dünyalık Etkili ve öğrencilerin katılımıyla aktiflik düzenlendi.

Kurtuluş İlkokulu önündeki etkinlikte öğrenciler ellerindeki Türk Bayrağı ve çeşitli dövizlerle okullarının önündeki yolcu geçidine yürüdü.

Etkinlikte öğrenciler ve katılımcılar palyatif geçidinin evvel şeridini kırmızıya boyadı.

Sarıibrahim, öğrencilerle sohbet edip trafik kurallarının önemine işaret etti.

Ağrı

Ağrı’daki etkinlik ise Şemsi Türkmen Rum Lisesi önünde bulunan sâri geçidinde yapıldı.

Ilbay Osman Varol, İl Inanma Müdürü Nihat Ilgi ve İl Milli Terbiye Müdürü Hasan Kökrek ile ellerinde Türk bayrakları olan ilkokul öğrencilerine trafik kurallarıyla ait mütenevvi broşürler dağıttı.

Etkinlikte öğrencilerle geçici geçidini boyayan Varol, yayaların trafikte önceliği olduğunu ve alelhusus ekol bölgelerinde sürücülerin henüz tetik olması gerektiğini söyledi.

Polis ekipleri dahi çocuklara düdük hediye etti.

Erzincan

Erzincan’dahi ise Mimar Sinan Mahallesi’ndeki Martir Güllabi Uzman Çavuş Fırat Tığ İlkokulu uğrunda yer kayran geçici geçidinde etkinlik yapıldı.

Vali Mehmet Sirkat, etkinlikte öğrencilerle aynı müddet trafik kurallarına ilişkin dostça ederek, geçici geçidini boyadı.

Etkinlikte polis güçleri ve güllabi ekipleri de öğrencilere boyama kitabı ihsan etti.

Share: