DOĞRU Parti’li Aydemir: “Erzurum, çehresi değişmiş bire bir devlet haline geldi”

AK Tümen Erzurum Milletvekili İbrahim Aydemir, DOĞRU Tümen iktidarları döneminde gerçekleştirilen yatırımlarla Erzurum’un çehresinin değiştiğini söyledi.

Aydemir, Meclis’te düzenlediği basın toplantısında, Erzurum ve ilçelerine yapılan yatırımları, hizmetleri anlattı.

Erzurum’a yapılan cemi hizmetlerde milletvekillerinin emeği olduğunu tamlayan Aydemir, “Bazen ‘milletvekili ne yaptı?’ diye niteleyerek soruluyor. Hangi yapmadık kim… Yapılan seçme şeyde Meclis’teki milletvekillerinin emeği var. Tün yarılarına, sabahlara büyüklüğünde çalışan milletvekilleri var. Erzurum’da eşi emsali sıfır, 1600 yataklı site hastanesi, cümle ilçelerde şehir hastanesi kıvamında hastaneler yapmışız. Bittabi ki bu yatırımların gerçekleşmesine açacak olan arz zirvedeki sima Sayın Cumhurbaşkanı’mızdır.” diye konuştu.

Aydemir, ulaşım, turizm, istihsal ve istihdam alanlarındaki yatırımlarla Erzurum’un geliştiğine, büyüdüğüne dikkati çekerek, şunları kaydetti:

“Akla hayale gelmeyecek paralar harcanıyor ve oralarda değiş, tahavvül yaşanıyor ve şehirlerimiz balaban aynı ağıl dönüşüyor. Erzurum çehresi değişmiş bir memleket haline geldi. Kiminle geldi, bizimle. Tığ bu hizmetleri budun yerine yapıyoruz ve ‘çok anlatmayalım, abartmayalım’ diyoruz. O yüzden Erzurum’daki yatırımları ilk defa anlatıyoruz. Biz mütevazı bire bir kadroyuz. Millet hesabına yapıyoruz, ‘ulus bilsin, yeter’ diyoruz.

İstanbul Büyükşehir Belediye Reisi’na buradan tavsiyem var; Erzurum’a bittabi kim gelsin, sarrafiye konusunda ama geldiğinde belediyemizin hizmetlerine bir baksın, hizmet elbette yapılıyor öğrensin. Ayrımsız şeyi Ankara amacıyla üstelik söylüyorum. Hele alelhusus İzmir Büyükşehir Belediye Reisi, insanlara orada azap çektiren bir âdem, gelsin hizmeti Erzurum Büyükşehir Belediyesinden görsün. Sunu epey ilçemizde da oralardan henüz gür bakım sunuluyor belediyelerde.”

Share: