DOĞRU Fırka Genel Komutan Yardımcısı Bayındır, Giresun’da konuştu

YANLIŞSIZ Parti Genel Başkan Yardımcısı Mustafa Abat, “DOĞRU Tümen’yi düşürelim birlikte heybet düşsün. Halk ittifakını düşürelim dahi fehamet düşsün, mevki düşsün’ diyecek kadar kendinden eski bir güruhla alın karşıyayız.” dedi.

Abat, partisinin Giresun devlet başkanlığınca planlı “2023’e Akıllıcasına Şehir Buluşmaları” programında yaptığı konuşmada, intihap çalışmaları kapsamında Giresun ve ilçelerinde bulunduklarını söyledi.

SELIM Fırka’nin seçme çalışmalarına haddinden fazla evvel başladığını aktaran Rahat, şunları kaydetti:

” Siyaset, bina dışında olursa o büyüklüğünde doğurucu ve bol olabiliyor. Ne kadar binanın içindeyseniz o kadar kötü, ne kadar binanın dışındaysanız, hangi büyüklüğünde insanlarla birlikteyseniz o büyüklüğünde bereketli, eli nimetli. AK Parti bunu baştan beri yapıyor filhakika. Bunu yeniden beri hakeza yaptığı için, 15 seçimin 15’ini da kazandı. Burada, Cumhurbaşkanımızın küresel liderlik seviyesine çıkardığı liderliğinin çokça şişman etkisi var. Çokça çarkıt benzeri örgütçü. İşin ruhunu haddinden fazla iyi alim ayrımsız siyasi. Dolayısıyla kendisi daim cereyan halinde, teşkilatı dahi daima akım halinde.”

“AK Fırka’yi düşürelim da azamet düşsün. Halk ittifakını düşürelim de şevket düşsün, büyüklük düşsün’ diyecek büyüklüğünde bizatihi önceki tıpkısı güruhla karşı karşıyayız.” diyen Şen, “Cenabıhak koruma eylesin. Ayrımsız fırka seçilir, seçilmez, bire bir erk gelir, masraf amma devletin, ülkenin zevalsiz olması gerekir. Bu ayrımı yapacak bire bir muhalefete ihtiyacımız var. Böyle olduktan sonraları, yani ‘benim ülkem yaşasın’, ‘ülkeme engel gelecekse ego o siyaseti yapmam’, ‘siyaset meselesi değil rüçhan olan yurt meselesidir’ diyen ayrımsız mugayeret olduktan sonraları başımızın tacı ama maatteessüf biz hakeza tıpkı tehalüf göremiyoruz.” ifadelerini kullandı.

SELIM Tümen’nin düşünce oranının yüzde 41-42 civarında olduğunu vurgulayan Bayındır, konuşmasını şöyle sürdürdü:

“Halk ittifakının şu anda yüzde 50’nin üzerinde olduğunu net görüyoruz. Burada her duraksama yok. Yüzdelik 50’nin konusunda oturdu. Ayrımsız meydanlık düşmüştü biliyorsunuz. AK Öğür 34’e düşmüştü deminden birlikte 40’ın üzerindeyiz. Sebep Topluluk ittifakı 55 olmasın. Tür ve bunu kesin görüyoruz. Cumhurbaşkanımız yüzdelik 52 ile seçilmişti. Deminden 52’nin üzerinde olması gerekmez mi? Bize yakışan o değil midir? Bugün onun üzere buradayız. Onun üzere burada ve apayrı illerde bu çalışmaları yapıyoruz. Tığ milletimizin bu şekilde teveccüh göstereceğine inanıyoruz.”

Bayındır, Giresun Belediyesini ziyaretinin arkası sıra Giresun Belediyesi’nin Bilgelik Evi binasının açılışına katıldı.

Gazi Caddesinde esnaf ve vatandaşlarla bire bir araya gelen Şen, Giresun Tecim ve Sanayi Odası’nı bile görüşme etti.

Share: