Denizlispor kendine güveniyor

Spor Ayak 1’inci Lig’in 3’üncü haftasında 27 Ağustos Cumartesi haset deplasmanda Manisa Futbol Kulübü ile karşılaşacak Altaş Denizlispor, bu maçın hazırlıklarını beceri direktör Ongun Bakkal nezaretinde Haluk Ulusoy Tesisleri’nde sürdürüyor.

Geçen hafta kendi evinde oynadığı Çaykur Rizespor maçında sahadan ayrımsız puanla ayrılan yeşil-siyahlılar, Manisa deplasmanından da fakül ya bile puanlarla dönmenin hesaplarını yapıyor. Nakıs oyuncuların fazlalığına rağmen hem Eyüpspor hem birlikte Çaykur Rizespor maçlarında ongun savaşım ettiklerini rapor fail Ongun Bakkal, “Ligin daha başındayız. Takımların baziçe düzeni adım adım oturuyor. Bizim anlaşılan bire bir baziçe anlayışımız var. Rakip kim olursa olsun oyun şablonumuzu bozmadan savaş etmeye çalışıyoruz. Ömer Şişmanoğlu, Djedje, Erdal Akdari, Özer Özdemir üzere mefret oyuncularımızı sakatlıkları nedeniyle son maçta oynatamamamıza karşın, sahada saha düz oyuncularımız oyun anlayışımıza sadık tıpkı şekilde ellerinden geleni yaptılar” dedi.

Takımın durumundan kıvançlı olduğunu vurgulayan Bakkal, “Karşılaşma kazanılır, kaybedilir. Balaban olan, antrenmanlarda yaptıklarımızın sahaya yansıması ve oyun disiplininden banko taviz verilmemesi. Bunu başardığımız ant son da gelecektir. Ben ortaya koyduğumuz mücadele ve oynama arzusundan memnunum. Eksiklerimizi giderdikçe ve sakat oyuncularımız iyileşerek takıma katıldıkça daha ferah olacağız. Sabır ve ahit yeryüzü dolgunca silahımız olmalı” dedi.

Manisa FK maçında birlikte aynı arzu ve umu ile tıpkısı mücadele ruhunu sahaya yansıtmaya devam edeceklerini anlatım Sevinçli Bakkal, “Natamam aktör olması benim amacıyla kulp değil. Şayet sahada on tıpkı kişiyle saha alıyorsak, isimlerin değil verilmesi müstelzim mücadelenin önemi var. Oyuncularımıza bunları birlikte anlatıyorum. Bu takımın soyunma odasına girip, bu formayı üst duruma mevrut rastgele aktör, sahada bu takımı başarıya götürecek ekibin benzeri parçası dahi olmuştur. Son bittabi koskocaman ama bizi sonuca götürecek doğruları fayrap etmek daha da koca” yorumunu yaptı.

– Denizli

Share: