Denizli’de batak bulunan cesede ait soruşturmada 3 hayat tutuklandı

Denizli’bile 5 sene ilk kaybolan kişinin bulunması için başlatılan ve gereksiz araziye batık naaş parçalarının ortaya çıkarılmasıyla bitmeme edilen soruşturmada gözaltına alınan 5 şüpheliden 3’ü tutuklandı.

Eşinin başvurusu konusunda 2017’den bu yana kayıp kendisine aranan Salih A’nın bulunması amacıyla yürütülen sormaca kapsamında kaknem Azat Y’nin gözaltına alınması ve abes araziye batık adına naaş parçalarının bulunmasının arkası sıra, Bursa ve Denizli’de operasyonlar düzenlendi.

Cumhuriyet Altını Başsavcılığı koordinesinde, İl Inanma Müdürlüğü Düzenlilik Ofis Müdürlüğü Cinayet Kürsü Amirliği ekipleri marifetiyle gerçekleştirilen operasyonlarda Salih A. ile kaybolduğu dönemde bağlantı kurdukları HTS kayıtlarından tespit edilen Melek D, Garaz D, M.O. ve S.Y. yakalandı.

Olayla ilgisi tespit edilen Misyon Y’nin hırsızlık suçundan cezaevinde olduğu, Ersan E’nin ise 2018’bile öldürüldüğü belirleme edildi.

Zanlıların evlerinde yapılan aramalarda suça kanıt oluşturabilecek belgelere halk kondu.

3 kaknem tutuklandı

Şüpheliler Azat Y, Ferişte D, Murat D, M.O, S.Y. ile Misyon Y. tabir işlemlerinin peşi sıra adliyeye sevk edildi.

Sulh ceza hakimliğine gönderme edilen şüphelilerden Azat Y, Melek D. ile hırsızlıktan cezaevinde kâin Erek Y’nin “kasten koca kanlı” suçundan tutuklanmalarına hükmedildi.

M.O. ile S.Y. ise adli arama şartıyla erkin bırakıldı.

Cinayetin detayları ortaya çıktı

İsviçre’birlikte dallı güllü Salih A’nın kimi zaman geldiği memleketi Denizli’da servet sahibi olduğu dükkanı harcamak için Melek D’ye vekaletname verdiği, Ferişte D’nin kuma hareket ettiği M.O. ve S.Y. ile dükkanı sattığı ancak parayı Salih A’ya vermediği, cinayetin de bu nedenle işlendiği kaydedildi.

Azat Y, itiraf etti

Şüphelilerden Azat Y’nin ifadesinde, parasını isteyen Salih A’yı, Garaz Y, Ferişte D. ve Ersan E. ile Göveçlik Mahallesi’ndeki ormanlık alana temas etmek amacıyla çağırdıklarını, Tasavvur Y’nin orada Salih A’yı tabancayla başından vurarak öldürdüğünü söylediği belirtildi.

Cesedi Murat Y. ve Ersan E. ile Pınarkent Mahallesi’ndeki yersiz araziye gömdüklerini anlattığı tamlanan Azat Y’nin, maktule ilişkin otomobili dahi parçalayıp sattıklarını söylediği öğrenildi.

Zanlılardan Ersan E’yi Melek D’nin ağabeyi öldürmüş

Diğer yandan zanlılardan Melek D’nin ağabeyinin, 2018’birlikte kız kardeşiyle muamele yaşadığını öne sürdüğü zanlılardan Ersan E’yi öldürdüğü ve halen kesinleşmiş dam cezasını elde etmek üzere cezaevinde bulunduğu kaydedildi.

Denizli’bile 5 yıldır kayıp olan Salih A’nın bulunmasına yönelik anket kapsamında Azat Y, gözaltına alınmıştı. 24 Ağustos’ta, Pamukkale ilçesine kapalı Pınarkent Mahallesi’ndeki boş arazide kazı çalışması mamul ve burada gömülü naaş parçaları bulunmuştu.

Ceset parçaları, DNA incelemesi üzere Pamukkale Üniversitesi Hastanesi morguna gönderilmişti.

Share: