Denizli yaz ve kışı bire bir günde yaşadı

Denizli yaz ve kışı aynı günde yaşadı

Denizli’nin tıpkısı tarafında akarsu baskınları yaşanırken, ayrıksı tarafla günlük güneşlik tıpkısı gelgel bilge oldu

DENİZLİ – Denizli site merkezi yaz ve şita mevsimini bire bir günde yaşadı. Model ilçelerden Merkezefendi’da faal olan şiddetli yağış zımnında su baskınları yaşanırken, Pamukkale ilçesinin genelinde ise güneşli ve ısıdam tıpkısı albeni bilge oldu.

Denizli’nin Merkezefendi ilçesinde öğleden sonraları patadak bastıran dağ yağmur hayatı hırçın yönde etkiledi. Bozburun ve Bakırlı mahalleleri çevresinde yaklaşık kalık saat çalışkan olan yağış dolayısıyla asıl yollar ile bazen eş ve hisse senedi yerlerinde akarsu baskınları yaşandı. Rappadak bastıran yağışa tedariksiz yakalanan bazı sürücüler, Denizli – İzmir karayolu üzerinde mevcut Hal Kavşağı namına bilinen köprü altında oluşan su birikintisinde çevrik kaldı. Mahsur kalan sürücülerin imdadına yetişen itfaiye ekipleri, mevrut ihbarlar doğrultusunda su baskınlarının yaşandığı ocak ve hisse senedi yerlerine üstelik anına müdahale etti.

Merkezefendi ilçesinin bazen bölümlerinin su baskınlarıyla mücadele ettiği anlarda ise site merkezinin yanı sıra Pamukkale ilçesi genelinde ise yazdan kalma günlerine devam etti. Yaşanan akarsu baskınlarından bilgisiz olan vatandaşlar, güneşli ve ısıdam havanın etkisiyle park yeri ve sokaklara atak etti.

Yaz ve kışı tıpkısı günde aktif Denizli’dahi, önümüzdeki 2 devir daha sürmesi beklenen evcil kuvvetli yağışlara karşı uyarma yapıldı.Share: