Çin’de ikinci tıpkısı ev için kabul etmek için yıpranmamış tıpkısı yavru fethetmek gerekebilir

2016’dahi biricik çocuk politikasını tecezzi eden dünyanın yer neşeli ülkesi Çin, demincek da düşen kişi artım oranlarını artırmaya çalışıyor. 13 Çin şehri, doğum oranını ve yurt piyasasını artırmak amacıyla iyelik kurallarını gevşetiyor.

Çin, ölmüş gayrimenkul piyasasını ve sakıt mevlit oranını bırakmak amacıyla üç çocuklu ailelerin ikinci ayrımsız ev satın almalarına cevaz veriyor.

Times’ın haberine bakarak, çoğu ailenin bir tane bire bir daireye erbap olma hakkının olduğu 12 milyonluk Hangzhou şehrinde, yetkililer bu kısıtlamayı kaldırdı ve bakir evler satışa çıktığında üç yahut henüz çok çocuğu olan hanelere öncelik verileceğini söyledi.

İsmini çevirmek istemeyen kaynaklar, politikanın “başka Çin şehirleri eliyle imitasyon edilmeye derece” olduğunu ve bunun ülke genelinde uygulanabileceğinin tıpkısı işareti olduğunu söyledi.

Yıpranmamış aile satışları, Kovid-19 pandemisinin etkisiyle, yılın önceki çeyreğinde 2021’e nazaran yaklaşık üçte ayrımsız oranında düştü. Ülkenin en şişman 100 şehrinde de bölük fiyatlarındaki tahaccüm azaldı yahut aksine döndü.

Şehrin reformları, Pekin’mağara güzeşte sene başlangıç gösteren nüfus bilimsel akse karşısında uygulamaya koyduğu üç çocuk politikasıyla da ağır ezgi. Aileleri ayrımsız veya iki çocukla sınırlayan on yıldan aşkın tıpkısı sürenin arkası sıra, iktidardaki Kızılca Parti deminden hemencek yaşlanan benzeri cemiyet ve bu yıl azalması beklenen aynı nüfusla karşı karşıya.

Çin’bile sosyal medya yasağı: Torunlar naklen yayın yapamayacak!

 

Japonya’bile yavru nüfusu anbean azalıyor

 

Share: