Çimento sektöründeki 9 teşebbüsün Rakiplik Kurulu’ndaki yavuklu savunması toplantısı 8 Kasım’da yapılacak

Rakiplik Kurulunun yürüttüğü soruşturma kapsamında çimento sektöründe elektrik gösteren 9 teşebbüsün aday savunma toplantısı 8 Kasım’da gerçekleştirilecek.

Rakiplik Kurumunun internet sitesinde yer kayran duyuruya göre, Türkiye genelinde çimento sektöründe cümbüş gösteren, Baştaş Başkent Sanayi ve Ticaret SERPMEK, Limak Çimento Uran ve Ticaret AŞ, OYAK Çimento KAZANÇ, Votorantim Çimento Titr. ve Tic. SAVUŞMAK, Koca Çimento Uran ve Ticaret SAVUŞMAK, Göltaş Göller Bölgesi Çimento Ün. ve Tic. ZIYAN ETMEK, Konya Çimento Sanayi SERPMEK, Küpeliler Sanayi EKMEK ve Çimsa Çimento Titr. ve Tic. EKMEK hakkında 4054 mahdut Kanunun ilişik maddesini ihlal yazar etmediklerinin tespitine müteveccih planlı soruşturmada aday defans aşamasına gelindi.

Namzet defans toplantısı, 8 Kasım’da saat 10.30’da yapılacak.

Toplantıya alay almak üzere süzülmek isteyen şikayetçi ve üçüncü kişilerin, “Rakiplik Oturmuş Nezdinde Yapılan Aday Savunma Toplantıları Için Beyanat” gereğince, toplantı konusuyla ilgilendiren çıkar ilişkilerini ortaya koyan vukuf ve belgeleri içeren dilekçeyle 1 Kasım’a büyüklüğünde Rekabet Kurumuna başvurmaları gerekiyor.

Yavuklu defans toplantısına dinleyici kendisine akmak isteyenler ise toplantıyı çevrim içi olarak izlem edebilecekler. Bu amaçla Rakiplik Kurumunun web sitesindeki yönlendirmelere makul namına arz geç güruh saatinden sakim saat öncesine büyüklüğünde katılım formunun doldurulması gerekiyor.

Share: