CHP’li Hususi, CHP’li Kuşoğlu’nun “Kılıçdaroğlu dışında ayrımsız namzet çıkarsa masa dağılır” sözlerini yalanladı: Şahsi değerlendirmelerdir

CHP Grup Başkanvekili ve Manisa Mebus Bağımsız Milletvekili Hususi, bugün CHP İzmir İl Başkanlığı’nda basın toplantısı düzenledi. Hususi, derinti sonrası gazetecilerin sorularını yanıtladı. Tıpkısı gazetecinin, CHP Genel Başkan Yardımcısı Bülent Kuşoğlu’nun Milli İttifakı’nın cumhur reisi adayı ile ilgili yaptığı değerlendirmeyi anımsatması üzerine Müstakil Özel şöyle konuştu:

“ORTAK UYUŞMA İLE BELİRLENECEK”

“Sayın Bülent Kuşoğlu, Genel Başkanımızın hem bürokrasiden hem de siyasette haddinden fazla tafsilatlı yıllar gelişigüzel ve uzlaşma içerisinde çalıştığı çokça derece verdiğimiz ayrımsız yöneticimiz, MYK üyemiz. Kendisi bugün vermiş olduğu röportajda öz düşüncelerini ve özlük görüşüne göre hem partimiz için hem dahi Türkiye için arz makul olacağını düşündüğü yöntemi söylemiş. Bu değerlendirmeleri yaparken dahi zatî görüşlerini anlatım etmiş. Bugün sabah bu röportajdan bilahare Sayın Umumi Başkanımızla görüştük, Sayın Umumi Başkanımızın ifadesi şudur; partinin resmi görüşlerini umumi komutan ve genel komutan namına parti sözcüsü ve grup başkanvekilleri söyleyebilir. Bizim kuma görüşümüz ve Umumi Başkanımızın hususi namına üzerinde inceden inceye durduğu konu Cumhurbaşkanı adayı millet masasının ortak mutabakatı ile belirlenecek, bir kuma aday olacak ve budun masasındaki liderler serencam sözü söyleyecek. Bunun dışında yapılan bilcümle değerlendirmeler şahsi değerlendirmelerdir.

“KUŞOĞLU’NUN GÖRÜŞLERİNİ SANKİ CUMHURİYET HALK PARTİSİ’NİN UMUMI TUTUMUYMUŞ GİBİ DEĞERLENDİRİYORLAR”

Sayın Umumi Başkanımız, ulus masasına bu kadar titizlenirken ve liderlerin kuma vereceği karara liderin partileriyle almış oldukları kararın serencam halini, masada verecekleri sonuç şekle bu büyüklüğünde önem verirken bizim ‘bu karar olmazsa masa dağılır’ gibi ayrımsız kıymetlendirme yapmamız bahis konusu değildir. Bunu Sayın Bülent Kuşoğlu, hep demokrasilerde olduğu üzere tıpkısı gazetecinin öz zatî rey ve değerlendirmelerini sorması konusunda kendisine ilgilendiren rey ve değerlendirmeleri yapmıştır. Değerlendirmeyi dokunaklı niyetli, değerlendirmeyi katiyen ve asla tıpkı keder sonuç doğuracak aynı yorum olarak düşünmüyoruz. Çok iyi niyetle yapılmıştır. Ancak tıpkısı bando matbuat-ürün organları bunu güya Cumhuriyet Altını Umum Partisi’nin genel tutumuymuş üzere değerlendiriyorlar bu konuyu Sayın Genel Başkanımızın bilgileri dahilinde ve onun talimatıyla bu şekilde yanıtlamak isteriz.”

CHP’Lİ KUŞOĞLU NE DEDİ?

Cumhurbaşkanlığı adaylığı tartışmasıyla ait konuşan CHP Genel Başkan Yardımcısı Bülent Kuşoğlu, “6’lı masanın kâffesi Kılıçdaroğlu’nu destekliyor mu?” sorusuna,”Namzet altılı ganyan masanın genişlik balaban partisinden olmalı, bu normal. Cebin sâdır namevcut. Kılıçdaroğlu’nun adaylığının masada reddedilmesi Türkiye amacıyla ne irfan dirimsel, bunun bol değerlendirilmesi lazım. Etkili, yakınlarında, birikimli tıpkısı celal adamı. Buna rağmen olmazsa, Alevi olduğu amacıyla reddedildi algısı yerleşecek. Bunu cemiyet da el erki da hazmedemez. Bu durumda karşı çıkarlarsa masa dağılır.” yanıtını vermişti.Share: