Çavuşlu allahsız atık bertaraf tesisinde 1. keson kuyu inşaatı tamamlandı

Giresun’un Görele ilçesine sınırlı Çavuşlu beldesinde bulunan allahsız atık kaldırılmış tesisinde birinci keson kuyu inşaatının tamamladığı bildirildi.

Giresun İli Acımasız Sıvı Atık ve İçme Suları Birliğinden yapılan bağlanmış açıklamada, tesiste büyük çalışmalara imza atıldığı belirtildi.

Tesisin üst bölgesinde birinci keson kuyu inşaatının tamamladığı kaydedilen açıklamaya şöyle bitmeme edildi:

“İller Bankası marifetiyle tespiti yapılan noktada istikşaf faaliyetlerine birlikte bitmeme ediliyor. Muayene çalışmasının tamamlanmasının akabinde, çıkarılan sular kent hattına entegre edilecek. Merhametsizce hazır para atılmış ve içmece suları birliği tesiste olasılı kokuların, türap ve gürültünün önüne bozmak amacıyla rüzgar perdesi oluşturacak olan, boyları 3,5-4 metre uzunluğunda batı ladin çamlarının dikimi ise sürdürüyor.”

Açıklamada, arıtma ünitesiyle entegre olacak munzam atılmış su toplama havuzu ihalesinin yapıldığı ve arz gücük sürede yapım yapım çalışmasına başlanacağı dahi tabir edilerek, şunlar kaydedildi:

“Gübür cem alanının etrafına yapılması planlanan çağdaş ring yolunun enfrastrüktür ve dayanç ıslah çalışmaları tamamlandı, yolun asfaltlama çalışmaları bile bağlanak yoluyla sürdürülüyor. Tesisin doğu marifetiyle güzeşte Obakıran dere sınırı süresince 5 metre derinliğinde ve 3 metre kadar, 280 metre boyunda tefcir hattı yapıldı. Tefcir hattının yapılmasıyla bu arada oluşabilecek herhangi bir olumsuzluğun birlikte önüne geçilmiş olacak.”

Share: