ÇAKER göz sektöründe kocaman gelişme

KÖLE’bile bölük inşaatı Mart ayında beklenmedik ayrımsız şekilde yükseldi, fakat mütezayit ipotek oranları nedeniyle yegâne ailelik göz başlangıçları düştü.

Ticaret Departmanı Salı haset yaptığı açıklamada, konut başlangıçlarının sabık kamer %0.3 artarak mevsimsellikten arındırılmış yıllık 1.793 milyon adede yükseldiğini söyledi. şubat ayı verileri, daha önce bildirilen 1.769 milyon adetten 1.788 milyon adede düzeltilmiş edildi.

Reuters aracılığıyla ankete katılan ekonomistler, 1.745 milyon adede düşmeye başlayacağını anlayış ediyorlardı. Gelecekteki eş inşaatı izinleri sabık kamer %0,4 artarak 1.873 milyon adede yükseldi.

Mortgage para kurumu Freddie Mac’in verilerine göre, 14 April’da sona muazzez haftada 30 almanak sabit faizli ipotek, geçmiş haftadaki %4,72’den Gücük Ay 2011’den bu yana sunu yüksek kur olan %5.0’a ulaştı. FED’in faziletli enflasyonla mücadele ederken saldırgan bire bir dünyalık politikası duruşu benimsemesiyle daha fazla artım olması muhtemel.

Mart ayında Fed, politika repo oranını üç yıldan fazla aynı süre sonradan ilk defa 25 baz fakül artırdı.

Ekonomistler, KÖLE şekil bankasının önümüzdeki kamer getiri oranlarını 50 temel nokta artıracağını ve geçenlerde geçim portföyünü kısmaya başlayacağını bekliyor.

Yükselen borçlanma maliyetleri, ilk kez alacaklar amacıyla hane satın alınabilirliğini düşürmek amacıyla henüz yüksek familya fiyatlarıyla birleşiyor. Ulusal Konut Müteahhitleri Birliği/Wells Fargo Göz Piyasası endeksi April ayında yedi ayın arz düşük seviyesine geriledi ve inşaatçılar “ipotek oranlarındaki sıçramayı ve daim tedbir zinciri kesintilerini” suçladı.

Esasen üstelik, rekor düzeyde düşük göz arzı, bu sene ev inşasını desteklemeye bitmeme etmeli. Daha başlamamış olan, yapım amacıyla tasdikli evlerin rekor bire bir birikimi var.

Goldman Sachs, bölük başlangıçlarının bu sene %5 artarak 1,7 milyona çıkacağını tutum ederek, “Göz piyasaları bugün olduğu gibi bitli olduğunda, karı inşaatçılarının inşaata bitmeme etmelerinin muhtemel olduğunu zira evlerin tamamlandıktan sonra boş kalacağından çokça az korkmaları gerektiğini savunuyor. “

Sülale inşasının bildirme şişman payını oluşturan tek ailelik hane başlangıçları, Mart ayında %1.7 düşüşle 1.200 milyon adede geriledi.

ÇAKER’birlikte düzensiz satışlarda artma

 

BENDE’dahi tüketici güveni zirvede

 

ESIR’da imalat endeksi yükselişe geçti

 

Share: