Büyükşehir zabıtasından kent içi toplu taşım araçlarına denetim

Kayseri Büyükşehir Belediyesi Polis Ofis Başkanlığı ile İl Emniyet Gidiş Geliş Şube Müdürlüğü ekipleri vasıtasıyla vatandaşların kentte dosdoğru bir şekilde gezi edebilmeleri üzere site içi dolgun taşım araçlarına müteveccih denetimler gerçekleştirildi. Pratikte 58 ticari taksi, 63 personel servis aracı, 11 ahali otobüsü denetlendi.

Kayseri Büyükşehir Belediyesi, kentteki ulaşımın daha konforlu, daha abat ve henüz emin olması hesabına güçlü çok emek gerçekleştiriyor. Bu çerçevede Büyükşehir Belediyesi Zabıta Ofis Başkanlığı, İl Inanma Trafik Idarehane Müdürlüğü ile gelişigüzel, vatandaşların gidecekleri yere dimdik benzeri şekilde ulaşabilmeleri için şehir içi dolgun transfer araçlarına yönelik denetimler yapıyor.

Bu çerçevede, Kayseri Büyükşehir Belediyesi Zabıta Ofis Başkanlığı ekipleri vasıtasıyla, Seyyid Burhaneddin Bulvarı, Osman Kavuncu Bulvarı Aykan Önü, Erkilet Bulvarı, Mazakaland önü, Halep Sarıklı Caddesi ve Albay Şiir As Bulvarı’nda yapılan denetimlerde 58 ticari göçüm, 63 Personel Servis Aracı, 11 El Otobüsü denetlendi. Yasa ve yönetmeliklerle belirlenen kurallara yolsuz 3 personel servis arabası birlikte bağlanarak trafikten men edildi. Ayrıca ekipler tarafından, 23 araç sahibi için kanuni prosedür yapıldı.

Öte yandan, Kayseri Büyükşehir Belediyesi Zabıta Kat Başkanlığı, İl Güven Gidiş Geliş Şube Müdürlüğü ile gelişigüzel kentte ulaşım noktasında düzeni seçmek yerine denetimlerine devam etmeyi planlıyor. – KAYSERİ

Share: