Bursa’da yaz spor okullarına mülevven veda

Bursa Büyükşehir Belediyesi vasıtasıyla planlı “Yaz Spor Okulları”, oldukça sporcuların mülevven gösterileri eşliğinde yapılan temsili sertifika töreniyle sona erdi.

Büyükşehir Belediyesi’nin, Büyükşehir Belediyespor Kulübü işbirliğiyle düzenlediği Yaz Spor Okullarında yüzme, voleybol, tekvando, satranç, okçuluk, masa topu, kort tenisi, karate, judo, güreş, cimnastik, yumruk oyunu, basketbol branşları ile ve “hareketli havuzlar mutlu ayrıntılar” ve “spora engel yok” projeleriyle binlerce bala yaz tatilini sporla çöz içe geçirdi. Çocukların ve gençlerin spora teşviki noktasında yüce projeleri hayata nâkil Büyükşehir Belediyesi, 27 Haziran’da start verdiği Yaz Spor Okulları projesi ile 4-17 yaş aralığındaki çocuklara 13 branşta 5 spor kompleksi ile 23 ayrı branşa özgü spor salonu ve 5 yüzme havuzunda yetişek verdi. Çocukların yaz tatilini sporla çöz içe geçirmesini sağlayıcı yaz spor okullarının kapanış töreni, Cengiz Göllü Spor Salonu’nda Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Denizköpüğü ve Büyükşehir Belediyespor Kulübü Başkanı Gökhan Dinçer’in da katılımıyla yapıldı.

Cümle için spor

Farklı branşlarda yetişek düz çocukların gösteri maçlarıyla renklenen törende konuşan Büyükşehir Şehremini Alinur Magnezit, 7’den 70’e herkesin spor ve tekellüm alanında en bir iki aynı branşla istekli anlamda ilgilenmesi gerektiğini söyledi. Bu amaçla güçlü çok etkinliğe imza attıklarını hatırlatan Başkan Eskişehir Taşı, “10 bin civarında çocuğumuz farklı branşlarda eğitimden geçti. Antrparantez seyyar yüzme havuzlarımızda dahi 6000 civarında çocuğumuz eğitimler aldı, yüzme öğrendi. 111 engelli kardeşimiz 7 branşta eğitim bilimi aldılar. Biliyorum hayalleriniz var. Kiminiz mühendis tutmak istiyor, kiminiz mimar, kiminiz hekim, kiminiz sarıklı. Ne eğitim bilimi dalında hangi meslekte, sektörde olursanız olun yeryüzü beş altı benzeri spor ve tekellüm dalıyla katiyetle ilgilenin. Memur olsun, formalist olsun, yaşlı olsun, tüvana olsun ayırt etmez. Cümle sunu birkaç tıpkı spor ve görüşme dalıyla ilgilenmeli. Bizim derdimiz, heyecanımız budur. Bu gördüğüm tablodan, projenin amacına ulaşmış olmasından haddinden fazla bahtiyar olduğumu açıklamak istiyorum” dedi.

Bursa Büyükşehir Belediyespor Kulübü Başkanı Gökhan Dinçer dahi 24 farklı branşta 50.000 üzerinde lisanslı, 3000’i aşkın canlı ve 150’ye yakın milli sporcu ile Bursa ve Türkiye’yi gururla katakulli etmeye çalıştıklarını söyledi.

Yaz spor okullarında eğitim kayran çocukların ve gençlerin hazırladıkları gösteriler ile bitmeme eden tören, Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Eskişehir Taşı’ın şehadetname takdimi ve familya fotoğrafının çekilmesinin peşi sıra Vira Cemal konseriyle bitmeme etti. – BURSA

Share: