Bozüyük’te kadınlar üzere okuma yazma ve istihdam seferberliği başlatıldı

Bilecik Valiliği, Bozüyük İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ve Eczacıbaşı Vitra ortada terbiye ve istihdamı havi teşrikimesai protokolü imzalandı.

Valilikten yapılan açıklamaya bakarak, Valilik Derinti Salonu’nda, Bilecik Valisi Eksiksizlik Kızılkaya, Bozüyük İlçe Milli Eğitim Bilimi Müdürü Mahmut Çıpa ile EYAP Üretimevi Direktörü Tuna Tümer tarafından imzalanan protokol 3 sene uygulanacak.

Buna bakarak, Bozüyük Umum Terbiye Merkezi’nde düzenlenecek kıraat barı kursuna katılarak şartları sağlayan kadınlar, Eczacıbaşı Vitra Bozüyük Fabrikalarında istihdam edilecek.

Açıklamada görüşlerine kayran sunulan Ilbay Kemal Kızılkaya, projenin ilki teşkil edeceğini ve karı istihdamının üretimde üstünlük sağlayacağını rapor etti.

Türkiye’da karı istihdamının artmasının üretimde kalite artışına ortam hazırlayacağı inancında olduklarını kaydeden Kızılkaya, “İstihdamın ve eğitimin birleştiği bu kabil projeler karı gelişim gücünü henüz üstelik altın kılıyor. Proje kapsamında, kadınlarımız kıraat çit öğrenerek hem kendilerini geliştirme fırsatı hem bile bu sayede hareket sahibi yerine ekonomilerine katkı sağlayacak.” ifadesini kullandı.

Tümer ise kadınların iş gücüne katılımına hususi benzeri önem verdiklerini bildirdi.

Share: