Bozuk Almanya Başbakanı Schröder, Meclis’i mahkemeye verdi

Bozuk Almanya Başbakanı Gerhard Schröder’in, görevinden sonradan namına verilen özel hakların alınmasına alın Federal Sedir’e cebin sorun açtığı bildirildi. Schröder’in avukatı Michael Nagel, Alman Bilgi Ajansı DPA’ya yaptığı açıklamada, 78 yaşındaki çarkıt başbakanın, Berlin İdari Mahkemesinde Federal Meclis hakkında ülkü açarak, ofisinin, çalışanlarla gelişigüzel yeniden namına tahsisini istediğini belirtti.

Nagel’in avukatlık ofisinden mahkemeye gönderilen açıklamada de Federal Divan Bütçe Komisyonunun Schröder’in Federal Divan’teki ofisi üzere sağladığı ödeneklerin kesilmesi ve ofisin kapatılmasının hukuka mugayir olduğu iddia edildi.

Komisyon marifetiyle Schröder’in “görevlerini yerine getirmediğinin” savunulduğu tamlanan açıklamada, fakat bu görevlerin hangi olduğunun kararda belirleme edilmediği ve bunları adına getirmenin yahut getirmemenin pekâlâ belirlendiğinin açıklanmadığı kaydedildi.

Komisyonun aldığı kararda başka sebeplerin bulunduğunun peyda olduğu aktarılan açıklamada, kararın verilme şeklinin “mutlakiyetçi ayrımsız derebeyliğini hatırlattığı” ve bunun demokratik ayrımsız ülkede olmaması gerektiği belirtildi.

Eski Şansölye, Rusya’nın Ukrayna’ya cebin başlattığı savaşın arkası sıra Rusya Oran Başkanı Vladimir Putin ile yakınlığı ve ara sıra Moskof şirketlerinde fariza yapması dolayısıyla eleştirilmişti. Federal Divan Bütçe Komisyonu, mayısta Schröder’e tahsis edilen ofisin kapatılmasına ve buradaki çalışanların de ayrıksı birimlere kaydırılmasına karar vermişti.

Almanya’dahi başbakanlık yapmış siyasetçilere, görev sürelerine mecbur adına zor maaşı, ayrımsız yazıhane, çalışanlar, çoban ve himaye tahsis ediliyor.

Eski Almanya Başbakanı Schröder’den Türkiye’ye övme

 

Almanya, Schröder’in imtiyazlarını elinden aldı

 

Schröder: SUTAŞ’nin Türkiye’ye ihtiyacı var

 

Share: