Bodrum Belediyesi’nden Acun Barış Günü Konseri

1 Eylül Dünya Sulh Haset nedeniyle Bodrum Belediyesi’nin destekleriyle Turgutreis Atatürk Meydanı’nda Tolga Çandar konseri düzenlendi.

Bodrum Belediyesi, Kemalist Akıl Derneği Bodrum Şubesi ve Turgutreis Güzelleştirme ve Himaye Derneği iş birliği ile düzenlenen konsere, Bodrum Belediye Reisi Ahmet Aras’ın da aralarında bulunduğu yüzlerce hayat katıldı.

Çandar, yaklaşık iki saat sahnede kaldığı konserinde yaptığı esprilerle ve anlattığı hikayelerle birlikte izleyenlere dörtköşe anlar yaşattı. Sanatçı, dinleti böylece ayakta alkışlandı.

Konserde herkesin 1 Ilkgüz Acun Hazar Günü’nü kutlayarak sözlerine başlayan Aras, “Turgutreis sanatı ve sanatçıyı sever, çok büyük çekinmek duyarlı. Miğfer Çandar’ı de özlemiştik. Zaman burada, Dünya Barış Günü’nde, barışın ve demokrasinin kalbinde, Bodrum’bile sizleri ikram etmek bizim üzere haddinden fazla nazik ayrımsız itibar” diye niteleyerek konuştu.

“BARIŞIMIZ, KARDEŞLİĞİMİZ DAİM OLSUN”

Sözlerine Ulu Alemdar Mustafa Kemal Atatürk’ün balaban bir sulh insanı olduğunu anlatarak devam fail Komutan Aras, “Ata’mız savaştan sonraları Kocapete’bile savaş meydanına çıktığı ahit meydanı dolaşıyor. Orada şehitlerimizi ve düşman askerlerin ölülerini görüyor. ve diyor ki ‘Çok iri benzeri sıkıntı içerisindeyim. Bu böyle olmamalıydı. Ancak tığ vatanımızı savunuyoruz. Vatan savunması amacıyla yapılan uğraş mübahtır. Ancak işgal üzere yayılımcı güçlerin yaptığı katliamdır’ demiştir. İşte Atatürk’ün büyüklüğü buradan gelmektedir. O haddinden fazla iri aynı barış insanıydı. Atamız, 19 Mayıs’ta Samsun’a çıktıktan kestirmece 2 ay bilahare incizap etti ve üniformasını çıkardı. O günden bilahare giydiği birlikte sayılıydı. Ata’mız çok gani tıpkı askerdi amma onun yanında şişman bir insancıl ve haddinden fazla dahi mebzul tıpkısı kerem adamıydı. Ruhu ferih olsun ve bu günler ona hediye olsun. Barışımız kardeşliğimiz daim olsun” dedi.

“HEP DOSTLARIMIZLA BARIŞ İÇERİSİNDE YAŞIYORUZ”

Bodrum’birlikte binlerce yıldır barış içre yaşandığının altını çizen Komutan Ahmet Aras, konuşmasını şu sözlerle noktaladı:

“Bodrum’bile binlerce yıldır olduğu kabilinden zaman de barış içerisinde yaşıyoruz. Ülkemizin temas yerinden, dünyanın rastgele vasıtasıyla mevrut bilcümle dostlarımızla hazar içerisinde yaşıyoruz. Bizim lügatimizde ayrımcılık yok ve kaçınan dahi. Bizler, sizlerin bile desteğiyle Ata’mızın önünde, Bodrum’u birlikte onun hayalet ettiği gönençli günlere çalışıyoruz, mücadelemiz üstelik bu yolda devam edecek.”

Kemalist Hatır Derneği Bodrum Şubesi Başkanı Ümit Baltutan ve Turgutreis Güzelleştirme ve Siper Derneği Umumi Heyet Başkanı Uca Özsöylemez marifetiyle Sanatkâr Miğfer Çandar ile Komutan Aras’a onurluk takdim edildi.
Share: