Bilgi- Sen’den Ulaştırma Bakanlığı’na: Bağımsız Şiddet Önünde Adisyon Vereceksiniz

KESK’e merbut Marifet- Sen, Ankara Ulus’taki Atatürk Anıtı önünde yaptığı açıklamada, sendika üyelerinin “çımbar” edilmesine akıbet verilmesi çağrısı yaptı. Fen-Sen Genel Başkanı Ongun Balcan, “Kendini yasalardan yüksek gören, sendikal ayrımcılık eden, âdem gayretkeş, akim atamalara imza atıp ve alım kaynaklarını kendileri, yandaşları ve aileleri üzere fütursuzca kullananlardan zaman gelince özgür hüküm önünde hesap soracağız” dedi.

KESK’e vabeste Bilim- Sen üyelerinin, TRT Genel Müdürlüğü uğrunda düzenlemek istediği açıklamaya müsaade verilmedi. Fen-Sen üyeleri bunun üstüne Ankara Ulus’taki Atatürk Anıtı uğrunda izah boşaltmak istedi. Fakat burada bile eyleme polis güçleri engelleme etti.

Bili-Sen üyeleri ile polisin beyninde yaşanan gelişmemiş sürekli tartışmanın arkası sıra basın açıklaması yapılmasına müsaade verildi.

“Baskılar, soruşturmalar, sürgünler bizi yıldıramaz” pankartı taşınarak yapılan açıklamada, sendika üyelerinin çalıştıkları işyerlerinden bambaşka şehirdeki birimlere görevlendirilmesine reaksiyon gösterildi. “Çımbar” namına nitelendirilen bu görevlendirmelere cebin “Baskılar, sürgünler bizi yıldıramaz” sloganı atıldı.

Fen-Sen Genel Başkanı Mutlu Balcan, fariza yeri değiştirilen üyelerini şöyle açıkladı:

“Sendikal zindelik örümcek önceki dönme Umumi Başkanımız ve aynı zamanda Mersin yer temsilciliği yapan Musa Özdemir’i Kayseri’ye, Tarz Denetleme Kurulu Üyemiz Seyran Süslü Karabulut’u Iğdır’a, Diyarbakır Yazıhane Yönetiminden Cengiz Oluç ve Batman İl Temsilcimiz Erdal Tilen’i Kozluk ilçesine, İstanbul Idarehane Denetleme Kurulu Üyemiz Mesut Düzova’yı Şanlıurfa’ya, İstanbul’de işyeri temsilcimiz Fatih Akgöl’ü Hakkari Çukurca’ya, Ankara dahi İşyeri temsilcimiz Payidar Çınar’ı Gaziantep’e yasaya kategorik çapraz olmasına rağmen iş yerlerinden ve ailelerinden kilometrelerce uzağa ve teşkilatlanma alanının dışına sürerek faaliyetlerini engellemeye çalışıyorlar.

Batman PTT Dağıtım ve Toplama Müdürlüğünde etkin temel müvezzi; emekçi arkadaşlarımıza güçlük uygulamakta, cinsiyetçi küfürler ederek dağıtıcıların üzerine yürümekte, kavgayla, hakaret ile dağıtım yaptırmaya çalışmakta, İHS’li arkadaşlara yönelik hisse senedi güvencelerinin olmadığını, istese keyfi adına seçkin çağ cihetlerini değiştirebileceğini söyleyerek mobbing uygulamaktadır. Bu baskıları kabul etmeyen arkadaşlarımız Başmüdürlüklerine şikayet dilekçesi yazarak bahis ile ait sormaca açılması talebinde bulunmuşlardır.”

“ÜYELERİMİZE MOBBİNG UYGULANIYOR”

“Düzenli bulunduğumuz işyerlerindeki yöneticiler münhal sendikal ayrım yapmakta üyelerimize mobbing uygulamaktadır” diyen Balcan, Iblağ ve Danışma Bakanlığı önünde de eylem yapacaklarını dile getirerek, sözlerini şöyle sürdürdü:

“PTT emekçilerinin koca onuruna yakışan koşullarda yaşaması ve çalışabilmesi üzere savaşım ettik, ediyoruz, edeceğiz. Üyelerimize yapılan hukuksuz sürgünler akıbet bulana büyüklüğünde mücadelemize devam edeceğiz. Sürgünler kafasız alınmadığı takdirde ülkenin dört bir yanından gidiş kolları ile basın açıklamaları yapılarak PTT Genel Müdürlüğü ve Eriştirme Bakanlığının uğrunda kitlesel matbuat açıklaması yapacağız. PTT yönetiminin suç teşekkül eden bu tutumunu kamuoyunun takdirini sunuyoruz. Kendini yasalardan faik gören, sendikal ayrımcılık özne, eş çalışkan, başarısız atamalara imza atıp ve kurum kaynaklarını kendileri, yandaşları ve aileleri amacıyla fütursuzca kullananlardan çağ gelince özgür etki önünde adisyon soracağız.”

Share: