Bilecik’te vesait çamura gömüldü, köprülü dudak trafiğe kapandı

Bilecik’te canlı olan sağanak yağmur sonrası oluşan sel sularının sürüklediği taş ve balçık araçlara engel verdi, köprülü gaga trafiğe kapandı.

Bilecik’in Pazaryeri ilçesine sınırlanmış Karaköy’de akşam ezanı saatlerinde başlayan yavaş yağmur hayatı damarı bozuk yönde etkiledi. Yağmur sonrası oluşan yeğin sularının sürüklediği kaya parçaları 1 traktörün devrilmesine ve 1 otomobil ile 2 römorkun taş ve mil yığınları altında kalmasına illet oldu. Karaköy köprülü kavşağı da sel zımnında sürüklenen taş ve kayaç parçalarıyla dolarken, Pazaryeri Belediyesi ekipleri kapanan kavşakta temizleme işlemi gerçekleştirdi.

“Cenabıhak beterinden korusun çokça çükür can kaybımız yok”

Pazaryeri ilçe merkezi ve köylerde yağış zımnında cümbüş kesintileri yaşanırken, Karaköy köyünde incelemeler fail Pazaryeri Belediye Reisi Zekiye Uğurlu, “Tanrı beterinden korusun haddinden fazla çükür birey kaybımız namevcut. Ara Sıra köylerimizde dere taşkınları ve ağaç devrilmesi nedeniyle aksaklıklar yaşandı. Belediye ekiplerimiz şu dakika bibi engelleme ediyor. İlçe merkezimizde gün içerisinde ekiplerimizin aldığı tedbirler nedeniyle ciddi bire bir baskı yaşanmadı. Yüzbaşı mahallemizde ızdırap yağış nedeniyle ayrımsız vatandaşımızın evine dikme devrildi ekiplerimiz devrilen ağacı kepçe yardımıyla kaldırdı” diyerek konuştu. – BİLECİKShare: