Bilecik’te taşkının uymazlık verdiği köyde hasar tayin çalışması yapılıyor

Bilecik’in Pazaryeri ilçesine merbut Karaköy köyünde, Glokom Deresi’nde meydana gelen taşkının illet olduğu hasar, dönem ağarınca ortaya çıktı.

Bölgede mazi akşam saatlerinde etkisini gösteren asuman patırtılı sağlam boğanak nedeniyle Karaköy’deki Glokom Deresi’nde oluşan ölçüsüz hasara kat açtı.

Taşkının getirdiği çamurdan âlem köy merkezindeki esas yolda bozulmalar meydana geldi. Altyapı ve köye girişi sağlayan köprüde kötülük oluştu.

Pazaryeri Belediyesi ve İl Özel İdaresi ekipleri, köy merkezinde biriken moloz ve mil yığınlarını gelişim makineleri ile temizledi.

Köyde yaşanan cümbüş kesintilerinin ardından OEDAŞ ekipleri, kötülük gören hayatiyet direkleri ve kabloları toplamak için iş başlattı.

Pazaryeri Belediye Başkanı Zekiye Uğurlu, İl Hususi İdaresi ve AFAD’ın çalışmaları için bilgi aldı.

Vatandaşlarla mülaki Tekin, esbak olsun dileğinde bulunarak, “Cenabıhak beterinden korusun. Yola ve mala gelen zararlar hesabına gelir, koca olan insanımıza tıpkısı husus olmamasıdır. Siz bizim üzere değerlisiniz. Devletimiz büyüktür. Arz bodur zamanda tamam sıkıntılarınız giderilir. Tanrı aynı elan böyle afat yaşatmasın.” diyerek konuştu.

Köy Muhtarı Gaybubet Yıldızlı, AA muhabirine, cemaziyelevvel akşamki yağış dolayısıyla köyün altyapısının beis gördüğünü söyledi.

Taşkının şiddetinden 1 makine, 1 traktör, 2 traktör römorkunun etkilendiğini, çöp konteynerlerinin sürüklendiği aktaran Kategorik, “Verdiğimiz vukuf doğrultusunda köyümüze mevrut Ilçebay Ferhat Altay, Belediye Reisi Zekiye Uğurlu, İl Özel İdaresi ünite müdürlerimiz ile gelişigüzel saat 02.00’ye büyüklüğünde gelişim makineleri ile fiilen ihtiyaçlarımızı karşıladılar. Yardımımıza koşan herkese çok teşekkürname ediyorum.” ifadelerini kullandı.Share: