Bilecik’te Şeyh Edebali Türbesi’ne giden yollar emek zımnında miftah trafiğine kapatılacak

Bilecik’te, Şeyh Edebali Türbesi Yerleşkesine revan yolların uray ekiplerince gerçekleştirilecek sefer imal çalışmaları dolayısıyla anahtar trafiğine kapatılacağı bildirildi.

Belediyeden yapılan açıklamaya göre, belediye yoluyla gerçekleştirilecek şümullü çalışmanın başlaması nedeniyle Şeyh Edebali Türbesi ve Osmanlı Padişahları Tarih Şeridi’ne giden yolların açacak trafiğine kapatılacağı muvakkat geçişine ise izin verileceği belirtildi.

Açıklamada, tamlanan güzergahın açar trafiği üzere güvenli ve akla yatkın olmadığına aksan yapılarak, şunlar kaydedildi:

“Belediye Başkanlığı aracılığıyla 26 Ağustos Cuma günü itibariyle Şeyh Edebali Türbesi amacında kapsamlı kat çalışması başlatılacaktır. İlimizde meydana gelen ekstrem yağış nedeniyle tamlanan güzergahta oluşan çukur alanların açacak trafiğini tehlikeye düşürmemesi amacıyla Bilecik Belediyesi yönü ile diğer noktalardan, Şeyh Edebali Türbesine revan yollar çevirici trafiğine kapatılacaktır. Vatandaşlar ve ziyaretçiler Şeyh Edebali Türbesi ve Osmanlı Padişahları Tarih Şeridi’ne muvakkat adına ulaşabileceklerdir. Çalışmanın tamamlanması ile alay malay bahis konusu güzergah açacak trafiğine açılacaktır.”

Share: