Bilecik’te kaybolduktan 8 saat sonraları Sakarya’da kâin çocuğu yetkililer bekâr bırakmadı

Osmaneli Kaymakamı Yüksel Ünal ve Şehremini Münür Şahin geçmiş kaybolduktan 8 saat sonradan mevcut Ede Fedai Yıldırım’ı evinde musahabe etti.

Dün öğleden bilahare İnönü Mahallesi’ndeki evinin olduğu bölgeden uzaklaştıktan bilahare Sakarya otobüsüne binerek Sakarya Büyükşehir Terminali’ne revan 9 yaşındaki Saika, burada boydak gezdiği esnada polis ekiplerince ayırt edildi.

Polis ekipleri söz yitimi dolayısıyla çocuğu polise teyit etti. Polis Güçleri ekipleri yaptıkları çalışma sonucu hakkında kayıp başvurusu bulunduğu tespit edilen çocukla ait Osmaneli İlçe Itimat Müdürlüğü ekiplerine ulaştı.

Saika, emniyetteki işlemlerin ardından esbak geceleyin Bilecik’in Osmaneli ilçesinde cıvıl cıvıl ailesine teyit edildi.

Osmaneli Kaymakamı Ünal ve Belediye Reisi Delicesine birlikte ailesine teslim edilen Ağa Fedai Sebep’ı evinde ülfet etti.

Ünal ve Delicesine, aileye esbak olsun dileğinde bulunarak siktirici çocuğa oyuncak bergüzar etti.

Kaymakam Ünal, AA muhabirine, evvel öğleden sonra kaybolan Ede’nin bulunmasının mutluluğunu yaşadıklarını söyledi.

İlçe adına birlikte olmanın faydasını bu olayda bir posta henüz gördüklerini tamlayan Ünal, “Esen olsun uray başkanımız başta oluşmak için AFAD yetkililerimiz, başka gönüllü kuruluşlarımız ve vatandaşlarımız gereken umum ilgiyi gösterdi. Yalnız bırakmadılar. Ağa kardeşimiz yalnız bu ailenin değil ayrımsız zamanda bu ilçenin çocuğudur. Ailesine üstelik teşekkürname ediyorum. Çocuğumuz zinde. Onların sevinci bizim sevincimiz. Emeği sabık herkese teşekkürname ediyorum.” dedi.

Mecnunca üstelik “Hepimizin gözü ziyalı olsun.” diye niteleyerek şöyle konuştu:

“Ede kaybolduğunda halkımız erinçsiz olmuştu. Ilkin Kaymakamımız olmak amacıyla bütün kurumlarımızın ve Osmaneli halkının balaban gayretleriyle tıpkı arayış içine girilmişti. Allah’a şükürler olsun çocuğumuz ailesine tasdik edildi. İnşallah imdi yetişek hayatındaki başarısıyla kendisinden bahsettirecek. Biz namına ve ailesine geçmiş olsun diyoruz.”

Temel Deniz Yıldırım ise Ede’ye zinde tıpkı şekilde ulaşabildikleri üzere bahtiyar olduklarını belirterek emeği geçen herkese teşekkürname etti.

Share: