Bilecik’te bora yağmur; vesait yolda kaldı, ocak ve dükkanları akarsu bastı

BİLECİK’te şırakkadak bastıran boğanak yağışın peşi sıra ana yol ve sokaklar göle döndü. Çokça sayıda familya ve işyerinin mesnet katını akarsu basarken, vesait trafikte ilerlemekte yük çekti.

Bilecik’te akşam ezanı saatlerinde faal olan bora yağış, günce yaşamı ve trafiği hırçın etkiledi. AFAD tarafından ‘sarı kod’ verilerek uyarılan kentte canlı olan sağanak yağmur sonrası yollarda su birikintileri oluştu. Araçlar yollarda kalırken, bazı aile ve işyerlerini su bastı. Yağışla gelişigüzel bazen mahallelerde hayatiyet kesintisi yaşandı. Bilecik Belediyesi ekipleri, yağışın hareketli olduğu sokaklarda temizlik ve tahliye çalışmalarına başladı.

Pazaryeri ilçesinde üstelik aktif olan çığlık baran nedeniyle ilçeye sınırlı Karaköy köyünde baran sularının sürüklediği taş, balçık ve kaya parçaları köy sokaklarında zarara öğün açtı. Sürüklenen kayaç parçaları 1 traktörün devrilmesine ve 1 araba ile 2 römorkun taş ve çamur yığınları altında kalmasına neden oldu. Karaköy köprülü kavşağı, ağırbaşlı yağmur suları nedeniyle sürüklenen taş ve kayaç parçalarıyla kapandı. Pazaryeri Belediyesi ekipleri kapanan kavşakta tasfiye işlemi yaptı.Pazaryeri kaymakamlık merkezi ve köylerde yağış nedeniyle hareketlilik kesintileri yaşandı. Köylerde tetkik yapan Pazaryeri Şehremini Zekiye Tekin, “Allah beterinden korusun haddinden fazla çükür fert kaybımız yok. Bazı köylerimizde dere taşkınları ve dikme devrilmesi dolayısıyla aksaklıklar yaşandı. Belediye ekiplerimiz şu dakika bibi engelleme ediyor” dedi.

Pazaryeri Kaymakamı Ferhat Altay üstelik Karaköy’deki çalışmaları durumunda incelerken, “Taşkın yağmur nedeniyle köyümüzün faziletli kesimlerinden sürüklenen kaya ve taş parçaları dolayısıyla köyümüzde 2 aracımız ve 2 römorkumuz kullanılmaz hale geldi. Ekipler karye sokaklarımızda arıtma çalışmasına devam ediyor. Erke hatlarının engel görmesi dolayısıyla köyümüzün bazı kesimlerine hareketlilik verilemiyor. Ekipler köyümüzde çalışmalarını sürdürüyor. Çokça şükür can kaybımız bulunmayan. Et Kafalı vatandaşlarımıza esbak olsun dileklerimi iletiyorum” diyerek konuştu.Share: