Belekoma Koşuntu yandaş grubundan bindi çağrısı

Bilecikspor taraftar grubu Belekoma Koşuntu sözcüsü Oğuzhan Kundala, takımlarını Bölgesel Çolpa Lig’birlikte hiç az buçuk bekâr tutmak hesabına henüz dahi büyümeye devam edeceklerini söyledi.

Oğuzhan, gruplarının 2008 yılında lisede okuyan 15 dirilik eliyle istekli ligden düşüşlerine reaksiyon yerine kurulduğu belirtti. O günden bugüne büyüklüğünde Bilecikspor’un arzulu ligde kayran almadığı anlatan Kundala, “Yıllardır Bilecikspor aşkına engel gelmemesi namına var gücümüzle çabaladık. 2011 yılında takımımız 2. Mektep Çocuğu Ligden çektirilip kapanma eşiğine geldiğinde yürüyüşler düzenledik, olmayan takımın arkasından koşturduk. Yokluğun, olumsuzluğun olduğu bu yerde biz bu şehrin çocuklarının umutları vardı. Hiç bire bir şekilde çıkar gözetmeksizin tesanüt içinde olan tayfamızın kavgası baksa kavgaydı. Kar yağısından etraf takımımızı maça çıkartmadıklarında sahadaki familya sahaya inip ayaklarıyla eze eze eriten bile bu şehrin çocuklarıydı. Kişi paralarıyla deplasman düzenleyip, Kırmızı Beyazın peşinden koşturan üstelik. 15 nefis toplulukla başladığımız bu süreçte akarsu zaman baktığımızda arkamızda binler var. Takımımızı tek beş altı bekâr tutmak adına henüz üstelik büyümeye devam edeceğiz” dedi.

“Yıllar sonradan şehrimizde futbolun meşalesi yeniden yanmaya başlıyor”

Kundala, açıklamasının devamında, “Yıllar bilahare şehrimizde futbolun meşalesi baştan yanmaya başlıyor. Bizler Bileciksporlular kendisine özlem kaldığımız dip kütle üzere haddinden fazla heyecanlıyız. Sanayicisinden siyasetine, kurumlarından gencine kadar herkesin yıllar sonra gelen bu fırsata cemaat çıkması gerekiyor. Içtimai ve kültürel yönden gelişen birçok şehre bakın apansızın fazla profesyonel takımı var. Bilecik gençliği olarak Bilecik’te ruhlu gençler adına bizler bozukluk bunu doğruluk etmeyelim. Bu şehirde savuşturmak yiyici, bu şehirde sermayesine anamal katan, bu şehrin çapraz ve yerüstü zenginliklerini kullanan, bu şehrin havasını kirleten, eş gücünü kullanan herkesin Bilecikspor’a ve Bilecik gençliğine medyun olduğunu düşünüyor ve harekete geçmeye nida ediyoruz. Tığ Belekoma Yardakçılar olarak şehrin tanıtımı için tribünlerde renkli görüntüler oluşturup, örnek lehtar profilinde adından sık sık saraka ettiren, küfürsüz, kadınların ve çocuklarında rahatlıkla gelebildiği tıpkısı sekilik sözü veriyoruz. Takımımızın geçkin şüphesiz yanında düz aldıysak, bugün birlikte erte de yanında kayran almaya bitmeme edeceğiz” dedi.

“Kimliklerimizi, siyasi görüşlerimizi bire bir kenara bırakıp senelerdir yapılamayan birlikteliği daha çok oluşturalım”

Belekoma Yardakçılar yandaş grubu sözcüsü Oğuzhan Kundala, son namına şehri Bilecikspor çatısı altında bire bir hep olmaya çağırma ederek, “Seneler bilahare mevrut bu şansı 3. Lig’ e çıkarak taçlandıracağımıza inanıyoruz. Bu topluluk yemeden içmeden Bilecikspor idare kurulunun yahut biz taraftarların değil, beşikteki bebekten, gencine yaşlısına, esnafından sanayicisine, herkesin takımı olduğu unutulmamalıdır. Kimliklerimizi, siyasi görüşlerimizi bire bir kenara bırakıp senelerdir yapılamayan birlikteliği daha çok oluşturalım. Futbolun, sporun kimliği veya siyasal görüşü olmadığını, tek dilinin birliktelik olduğunu unutmayalım. Demincek bu şehirde temas zamanı, demincek eskimemiş benzeri husus açım zamanı, demincek Bilecikspor zamanı, birlikte başaracağız” dedi.

“Stadı olmayan kıymetli illerden biriyiz”

Belekoma Yardakçılar yandaş grubu başkanlarından Samet Avcı ise, “Stadı sıfır bulunmaz illerden biriyiz. Bu konuda dizge elini taşın altına koyarsa topluluk bu havayı yakalamışken benzeri şeylerin yapılması gerektiğini düşünüyoruz. Bilecikspor iri benzeri topluluk, taraftarlarımızın tek ilçe taraftarıyla dahi tıpkı problemi, husumeti namevcut. Bilecikspor yıllarca arzulu ligde ayak topu oynadı ve bütün ilçe, karye, çevre bunların hepsi geldi senelerce de destek verdi Bilecikspor’a. Şuanda birlikte takım BAL Ligine çıktı. Yeniden gelebilirler, gene bize bindi verebilirler. İlçede, köyde, beldede yaşayan Bilecikspor taraftarlarına bizim kapımız ayan” dedi.

“Sanayiciler ve politikacılar elini taşın altına koyup, Bilecikspor’u ilerlere götürmesi lazım”

Avcı, açıklamasının devamında, “Siyasilere mesajımız şöyle kim 15 sene sonra ayrımsız hava yakalamış Bilecikspor var. ve bu havayı müspet yönde tüm siyasilerin; A partisi, B partisi şeklinde değil, amma cümle politikacıların elini taşın altına koyup, bu mızıka bu havayı yakalamışken biraz elan alttan körükleyip bu takımı daha ferah yerlere yayımlamak. Söz Misali ilk erek 3’üncü kütle türlü. Bu topluluk bu şekilde havaya girmişken muayyen tıpkı seviyeye taşımamız gerektiğini düşünüyorum. Siyasilerden bile, bütün halktan da özellikle maddi olarak takımın dolgunca bir yere gelmesi hesabına eksiksiz siyasilerden, büyüklerden elini taşın altına koymasını bekliyoruz. Bilecikspor Başkanı Şanlı Muyşin bu havayı yakalamışken herkesin başkana destek vermesi gerektiğini düşünüyorum. Bu süreçte hele herkesin; hile kuruluna olsun, başkanımıza olsun, Bilecikspor camiasına olsun destek vermesi gerektiğini düşünüyoruz” ifadelerine düz verdi.

“Bilecikspor yok, şuan bence birlik zamanı desteğin”

Belekoma Yardakçılar yandaş grubunun ayrıksı tıpkısı başkanı Orkun Ferman ise, “Siyasiler dışında ayrıca senelerce kulübe başkanlık yapmış insanlar var. Yıllarca idare kurulunda fariza yapmış insanlar var. Bunların yanında Bilecik’in koca gücümü kullanıp, hareket insanları var, esnaflar var bunlarında elini taşın altına koymasını bekliyoruz. Eksantrik Bilecikspor yok, şuan bence umum zamanı desteğin. İnşallah Bilecikspor’u 3’üncü lige görmek üzere cümle elinden geleni yapar” ifadelerine düzlük verdi. – BİLECİK

Share: