Bebek arabasında yanan Ahmet yumruk günleri atlatıp okullu oldu

Eskişehir’birlikte 5 yıl geçmiş 2 yaşındayken içinde bulunduğu çağa arabasının yakılması sonucu korkulu yaralanan ve aradan güzeşte süreçte 14 posta faaliyetler edilen Ahmet Bayram, eğitim bilimi hayatına rötarlı dahi olsa başladı.

Atilla ve Fatma Şenlik çiftinin bir tane çocuğu olan ve 2017 yılında down sendromlu 13 yaşındaki akrabalarının ateşle oynarken ortamında bulunduğu bebek arabasını yakması sonucu güç yaralanan 7 yaşındaki Ahmet, hele yüzünde ve elinde yangından kalan izlerin silinmesi ve sağlığına kavuşabilmesi amacıyla çap kurumları ile hayırseverlerin destekleriyle 11’i İstanbul’bile oluşmak amacıyla 14 misil işler edildi.

Aradan sabık 5 almanak süreçte büyük ölçüde iyileşerek kaliteli öğrencisi olan Ahmet, ailesi, öğretmenleri ve arkadaşlarıyla geleceğe umutla bakıyor.

Anne Fatma Bayram, AA muhabirine, oğlunun ameliyatlarının devam edeceğini söyledi.

Ahmet’in bu yıl tıpkısı hayırhah iş insanının maddesel desteğiyle okula başladığını belirten Şenlik, şöyle konuştu:

“Okula önce başladığı dönemlerde az buçuk zorlandık. Elan bilahare öğretmenleri ve arkadaşları sayesinde okulunu ve öğrenmeyi çokça seviyor. Bu zamana kadar Ahmet’in sağlığına kavuşması üzere destek olan heybet büyüklerimizin yanında hareket insanlarına ve halkımıza teşekkürname ediyorum. Cenabıhak onlardan razı olsun. Onlar olmasaydı Ahmet ne durumda olurdu, durum edemiyorum. Oğlumun büyüdüğünde iyi ayrımsız mesleğinin olmasını istiyorum. Herhangi Bir şeyin tıpkısı zorluğu vardır. Çevresel yerine yaşadığımız sorunları ve zorlukları anbean atlattık.”

“Umarım çocuğumuz ülkesine yarayışlı duygusal peki”

Hurdacılık yaparak ailesinin geçimini sağlayıcı ata Atilla Bayram üstelik evladının sağlığına kavuşması için ellerinden mevrut kamu çabayı gösterdiklerini söyledi.

Sevinç, “Herkesin evladı kendine birey ciğerdir. Ayrıntılı tedavinin ardından uşak sahibi olabildik. Bahtsız aynı kazanın arkası sıra 5 yıldır çocuğumuzun sağlığı ile ilişik elimizden mevrut gayreti göstermeye çalışıyoruz. Büyüdükçe topluma kazandırmak üzere elimizden geleni yapıyoruz. Umarım çocuğumuz büyür, evire çevire bir yerlere ulaşır, ülkesine müfit bir birey tamam.” diye niteleyerek konuştu.

Kentteki özel bire bir okulda bu sene eğitime başlayan Ahmet Neşe dahi okulunu, öğretmenlerini ve arkadaşlarını çok sevdiğini belirtti.

Beşiktaşlı olduğunu ve ayak topu oynamak istediğini anlatan Ahmet, “Beşiktaş kulübünü başvurmak, topçu ağabeylerimle ülfet etmek istiyorum. Tıpkı hayalim üstelik Reisicumhur Recep Tayyip Erdoğan ile tanışmak. Cumhurbaşkanımızla tanıştığımız ahit onun ellerinden öpmek, ona katılmak istiyorum.” dedi.

Sınıf öğretmeni Mehtap Yasak ise Ahmet’in haddinden fazla anlaklı ve kudretli ayrımsız öğrenci olduğunu anlatarak, geçirdiği faaliyetler nedeniyle okula biraz geç başlamasına karşın çok çabuk bereket sağladığını kaydetti.

Ahmet üzere planlı müzaheret kampanyalarında fariza düz Üzücü Üzücü ve Zübeyde Büyükyıldız da kendilerine destek olan hayırseverlere teşekkürname etti.

Share: