Baziçe ihya yaz kampı Enformatik Vadisi’nde sona erdi

Kocaeli’deki Bilişim Vadisi Sayısal Animasyon ve Oyun Kümelenme Merkezi (DIGIAGE) yoluyla planlı Baziçe Geliştirme Yaz Kampı ve Toptan Ekosistem Buluşması sona erdi.

Gebze Yerleşkesi’ndeki kampta katılımcılar, “HyperCasual” oyunlar özellikle atılmak için “midcore” ve “consol” proje tasarımlarıyla eskimemiş nesil “metaverse”, “blokchain”, “NFT” ve “VR” oyun projelerini geliştirmeye odaklandı.

Takımlar, daha sonraları geliştirdikleri oyunların sunumunu gerçekleştirdi.

DIGIAGE Direktörü Emre Felek, AA muhabirine, 50 takımın sunumlarını gerçekleştirdiğini, takımların 5’er dakika aralarla geliştirdikleri oyunları anlattığını söyledi.

Bugün takkadak 2 “HyperCasual” baziçe sunumu yapıldığını aktaran Yıldız, şunları kaydetti:

“Bu, esasta ekosistemin bittabi geliştiğini gösteriyor. Bizim amacıyla muştulu, arkadaşlarımız PC’ye, konsol oyunlarını tanıttılar. Az Çok hikaye derinliği ve karakteri olan işlerdi. Bizim için dinlenme kampı çoğalan ve domuzuna geçti, mutluyuz. Yaz ve kışlamak üzere 2 oyun kampımız oluyor. Yaz kampımızda biraz elan bir iki bilenleri ve ilgilendiren olanları alıyoruz çünkü onların de ekosisteme dahil olmasını istiyoruz. Demin kış kampımızın duyurularına çıkıyoruz. Kış kampımız şirketleşme potansiyeli olan arkadaşlarımızı davet ettiğimiz ve direk onların şirketleşmesi için hızlandırıcı bir izlence olacak.”Share: