Bayrampaşa’da trafiği tehlikeye düşüren sürücülere ukubet

BAYRAMPAŞA Bozuk Edirne Asfaltı üstünde kısık manevralar yaparak trafiği tehlikeye düşüren minibüs sürücüsü ile makine sürücüsü yakalanarak ukubet uygulandı. Sürücülerin trafikte yaptıkları güç manevralar el telefonu görüntülerine yansıdı.

Pazartesi haset Bayrampaşa Bozuk Edirne Asfaltı üzerinde vahim manevralar yaparak ilerleyen minibüs ile araba trafiği tehlikeye düşürdü. Sürücülerin yaptığı bu gösterişli manevraların görüntüleri toplumsal medyada paylaşılınca İstanbul Inanma Müdürlüğü Trafik Fal Yazıhane Müdürlüğü ekipleri harekete geçti.

Açkı sürücüleri F.E. ve C.K. ekiplerin yaptığı çalışmalar sonucu tayin edilerek yakalandı.

Sürücüler F.E. ve C.K.’ya ayrı ayrı gelmek amacıyla “Kibrit” atmaktan 1823’er TL, “Laubaliyane komütatör kullanmaktan” 196’şar TL, “Gidiş Geliş Güvenliğini ile ilişkin kalça ve yasaklara uymamaktan” 196’şar TL başlamak amacıyla toplamda rastgele iki sürücüye 4 bin 430 TL idari nakdî ceza uygulandı. Açkı sürücüleri F.E. ve C.K. üzerine ayrıca, görüntülerde yapmış oldukları hareketler dolayısıyla, “Gidiş Geliş güvenliğini tehlikeye sokmaktan” adli prosedür başlatıldı.

Share: