Bayraklı’da Minikler Patili Dostlarla Buluştu

Bayraklı Belediyesi Veteriner İşleri Müdürlüğü ekipleri, Hayvanları Esirgeme Günü kapsamında Ayda Çağa Anaokulu öğrencilerini, Efsanevi Barınağı ve Rehabilitasyon Merkezi’nde ağırladı. Miniklere hayvan sevgisi, korunması ve beslenmesi anlatıldı; okullarda pisik maması dağıtıldı. Bayraklı Belediye Başkanı Serdar Sandal, “Bayraklı’üstelik birey dostlar güvenli ellerde. Bu site vakit kaybetmeden bizim değil. Çıkmaz hayvanlarının korunması için hepimiz üzerimize düşeni yapmalıyız” dedi.

Hayvanları Himaye Haset kapsamında Bayraklı Belediyesi Ayda Süt Kuzusu Anaokulu öğrencileri, Doğançay’daki Hayvan Barınağı ve Iyileştirme Merkezi’ni ziyaret etti. Bayraklı Belediyesi baytar hekimleri, minikleri hayvanların korunması ve beslenmesi ile ilgilendiren bilgilendirdi. Rehabilite edilen sokak hayvanlarını sevip, çaça veren minikler, steteskop ile dahi tıpkı köpeğin his atışlarını dinledi.

Etkinlikler kapsamında antrparantez 10 ilkokulda efsanevi sevgisi üstüne bilinçlendirme çalışması yapıldı, öğrencilere 2 bin 500 paket pisik maması dağıtıldı.

“BU KENT YEMEDEN IÇMEDEN BİZİM DEĞİL”

Bayraklı Belediye Başkanı Başkumandan Sandal, ” Bayraklımızı birey yâran amacıyla bile yaşanabilir benzeri site haline getirdik! Bu kent sadece bizim değil… Fert dostlarımızın bile yer birkaç bizim büyüklüğünde yaşama hakkı var. Bu konuda üzerimize ne düşüyorsa yapıyoruz. Birçok noktaya mama ve su kapları yerleştiriyoruz. Pisik evleriyle, amiyane dostlarımızı şita aylarında soğuktan koruyoruz. Veteriner İşleri Müdürlüğümüz yoluyla sokak hayvanlarımızın tekmil gereksinimlerini karşılamaya çalışıyoruz. Öğrencilerimize terbiye seminerleri düzenliyoruz. Hayvanları sevmenin önemini anlatıyoruz. Herkesi de duygusal dostlarımızla ilgilendiren henüz duygun olmaya çağırma ediyorum” dedi.

Share: