Battalgazi Konakları’nın temeli törenle atıldı

Anne atma töreni

Malatya Valisi Hulusi Şahin’in konuşması

Battalgazi Şehremini Osman Güder’in konuşması

Esas atma töreninde kurdelenin kesilmesi MALATYA – Malatya’da Battalgazi Belediyesince hazırlanan 500 milyon teklik proje kapsamında 120 villadan oluşan Battalgazi Konakları’nın ana atma töreni gerçekleştirildi.

Çamurlu Mahallesi’nde gerçekleştirilen törende konuşan Vali Hulusi Delimsirek, belediyeciliğin anne ilkesinin şehrin ihtiyaçlarını belirleme ederek, makul ve dosdoğru şehirleşmenin yolunu çizmek olduğunu söyledi.

Bu açıdan bakıldığında içtimai konutun bile şiddetli konutun de ihtiyaç olduğunu nâkil Atmaca, “Belediyemiz bugün saygınlık konutlarını burada planlıyor ve inşaatının yapılmasında de risk alıyor. Kayran seçimi sonuç mertebe dosdoğru ve akıllıcasına zira sağlam tıpkı temel taşı konusunda kuruluyor. Bu kent yer sarsıntısı şehri dolayısıyla binaları nereye yaptığımız çokça şanlı. ” diyerek konuştu.

Yüksek yapıların rüzgarı keserek, hava sirkülasyonunu engellediğini belediyenin hazırladığı projenin yatay mimariye akıllıca yapıldığını anlatan Delimsirek, “Burada elde edilen gelir apayrı ayrımsız yerde içtimai basamak üretiminde kullanılarak belediyemiz sonuç kademe sağlıklı benzeri faaliyeti adına getiriyor.” ifadelerini kullandı.

DÜRÜST Parti Malatya milletvekilleri Öznur Çalık ve Melik Kahtalı de açılış töreninde selamlama konuşması yaptı.

Battalgazi Şehremini Osman Güder ise ilçede hem yıpranmamış madun merkezler oluşturmak hem dahi sakat yerleşim yerlerini ihata etmek için icraat yaptıklarını söyledi.

Konuşmaların arkası sıra konakların temeli atıldı.

120 villadan oluşan 500 milyon teklik projenin kısaca iki buçuk yılda tamamlanması planlanıyor.

Share: