Batman Belediyesi’nden öğrencilere ‘askıda yemek’ uygulamasına destek

Batman Belediyesi’nden öğrencilere ‘askıda aşındırmak’ uygulamasına bindi

BATMAN – Batman Belediyesi ile Batman Üniversitesi ortada üniversite öğrencilerine müteveccih “askıda aşındırmak” uygulaması işbirliği protokolü imzalandı.

Batman Valisi ve Belediye Başkanvekili Ekrem Canalp’ın katılımıyla, Batman Belediyesi ve Batman Üniversitesi ortada darülfünun öğrencileri amacıyla hayata geçirilen askıda kemirmek projesi protokolü imzalandı.

Vali Ekrem Canalp, Batman Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. İdris Demir ile Biçim Kampüste protokol imzalayarak “askıda kemirmek” uygulamasına bindi verdi. Batman Belediyesi’nin seçme dönem 13 bin 512 öğrenciye ücretsiz kemirmek vereceği tören düzeni imzalandı.

Gerçekleşen protokol imzalama törenine Batman Valisi ve Belediye Başkan Vekili Ekrem Canalp ile Batman Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. İdris Demir katıldı. Buna bakarak, Batman Belediyesi katkısıyla, 2022-2023 terbiye talim dönemi boyunca üniversiteye sınırlanmış 2 kemirmek salonunda öğrencilere ücretsiz kemirmek verilecek.

Vali Ekrem Canalp, ” Batman’ın gençleri ise dünyalık bizim için teferruattır. Dolayısıyla da parasal boyutuna da razıyız. Çocuklarımız ve gençlerimiz söz konusu olduğu zaman Batman’ın dahi amme kurumlarının dahi Batman Belediyesi’nin imkanlarını seferber etmekten tek zaman çekinti göstermeyeceğiz “dedi.

Rektör Çipo ise, “Batman üniversitesi olarak şehir ile tümleşik, darülfünun çalışmalarımız devam ediyor. Şu zaman dahi abes hazırda yapıyor olduğumuz tören düzeni askıda aşındırmak protokolüdür. Batman üniversitesi öğrencilerinin azamet yardım payını filhakika Batman üniversitesi, devletimiz ödüyor. Öğrencinin cebinden sâdır ulama payını tören düzeni ile Batmanlı beher evladımızın, üniversitedeki beher öğrencimizin Batman Belediyesi yoluyla karşılanmasına müteveccih bir protokoldür bu. Bunu kurumsal tıpkısı kuzuluk getirdik. Bu vesileyle mahsul arttı. Öğrenci başarısında artış oldu. Öğrencilerimiz kütüphaneyi elan hareketli kullandılar. Düzen Bağı suçu düz öğrenci sayımız azaldı. Mektepli memnuniyetinde artma var ve öğrencilerimizin bütçesine destek sağladık. Protokolden önceki önceki 7 aylık süreçte Batman üniversitesinde özlük cebinden ücretini ödeyip kemirmek yiyici mektepli sayısı 58 bin 654 iken maddi imkanı olmadığı için yemekhane den istifade edemeyen öğrencilerimiz, bu maddi imkan belediyemiz vasıtasıyla karşılandıktan bilahare 4 katına çıkıp 225 bin 855 evladımız, öğrencimiz Batman Üniversitesi yemekhanesinden yararlanma yazar aşındırmak yemiştir ” ifadelerinde bulundu.

Share: