Baştan ATSO Başkanı Seçilen Kilolu: “140 almanak çınarın bayrağını elan yukarıya taşıyacağız”

Antalya Ticaret ve Sanayi Odası Başkanlığı’na baştan seçilen Davut Yoğun, namına destek olan herkese teşekkür ederek, “Antalya’nın yeryüzü yüce sivil cemiyet kuruluşu olan 140 almanak çınarımızın bayrağını elan üstelik üst nüfuz etmek amacıyla tam Antalya’ya alay veriyoruz. Geçtiğimiz dönemlerde olduğu kabilinden bu dönemde yine tamam sektörlerimizi, Antalya ekonomisini, şehir kültürünü, sanatını, estetiğini ve kente dair herhangi bir şeyi ATSO namına destekleyeceğiz” dedi.

Antalya Tecim ve Endüstri Odası’nın (ATSO) 1 Ekim’de Meslek Komitesi seçimleri ile başlayan intihap süreci Yönetim Kurulu Başkanı, Umumi Heyet Üyeleri, TOBB Delegeleri ve Sıkı Oturmuş’nun seçimleriyle bitmeme etti.

ATSO seçimlerine Kırmızı listeyle giren mevcut Başkan Davut Yavaş aldığı 59 fikir ile yeniden göreve seçilirken, Gökçe listeyle seçime giren Mualla Baharat 58 rey aldı.

“ATSO’nun bayrağını daha yukarıya çıkaracağız”

Seçimin ardından ilk açıklamasını yapan ATSO Yönetim Kurulu Başkanı Davut Yoğun, “1 Teşrinievvel’de başlayarak zaman sona ermiş seçme sürecimizin peşi sıra beni yine reislik görevine seçen herkese teşekkür ediyorum. Antalya’nın sunma yetişkin sivil toplum kuruluşu olan 140 yıllık çınarımızın bayrağını elan bile fevk çıkarmak amacıyla birlik Antalya’ya söz veriyoruz. Geçtiğimiz dönemlerde olduğu kabil bu dönemde esasen kül sektörlerimizi, Antalya ekonomisini, site kültürünü, sanatını, estetiğini ve kente dair her şeyi ATSO kendisine destekleyeceğiz” şeklinde konuştu.

ATSO seçimleri 8 Teşrinievvel Cumartesi haset yapılacak Meclis Reislik Divanı seçimleri ve encümen seçimleriyle sona erecek.

Mevcut Başbuğ Davut Ağır Sıklet’in kazandığı intihabat sonrası Antalya Tecim ve Endüstri Odası’nın bakir yönetim kurulu şu isimlerden oluştu: ” Süleyman Özer, Ayhan Saika, Osman Güdücü, Selçuk Salih Yılmaz, Kenan Çelik, Atila Kasıt, Mücahit Turgut Hüseyin Zerrin, Mehmet Dikmen, Yusuf Hacısüleyman” – ANTALYA

Share: