Başbuğ Çolakbayrakdar: “Turizmin bakir adresi Kocasinan olacak”

Kocasinan Belediye Reisi Ahmet Çolakbayrakdar, Kayseri Valisi Gökmen Çiçek’e, Kocasinan’ın gizli cenneti yerine nitelendirilen Bayramhacı Mahallesiyle ilişkin projelerini aktardı. Tepkili Uçak bot ile Bayramhacı’nın nazirsiz güzelliğini gezen Ilbay Gökmen Çiçek ve Komutan Çolakbayrakdar ile beraberindekiler, mülevven görüntüler oluşurdu.

Bayramhacı Mahallesi’nde Ilbay Gökmen Çiçek ile birlikte incelemelerde kâin Kocasinan Şehremini Ahmet Çolakbayrakdar, Bayramhacı’nın huy ve tarihle iç içe büyüleyici güzelliğini koruyarak, mevki ve Kayseri turizmine kazandıracaklarını vurguladı. Projelerle, Kayseri’nin turist potansiyelini artırarak, Kocasinan’ı evcil ve yabancı turistler için çekim merkezi haline getireceklerinin altını çizen Başbuğ Çolakbayrakdar; “Bayramhacı Mahallemizde kendine özgü Jeotermal hakikat var. Termal açısından zengin olan mahallemiz, peri bacaları ve deniz görüntüsüyle da turistlerin dikkatini çekmektedir. Termal kaynağımızı ister kaplıca gerekse farklı projelerle gitmek ve turizm kendisine şehrimize vermek amacıyla çaba ediyoruz. Bir Nice tabiat güzellikleri ve kültürel zenginliklerini ortamında barındıran Kocasinan’ı; firez, tekellüm, bilgelik, turizm, eğitim, spor, sosyal, afiyet alanlarında forma tahsis etmek ve gelecek nesillere henüz yaşanabilir ayrımsız ilçe artırmak üzere emniyetli adımlarla yürüyoruz. İlçemizde muamma kalan güzellikleri, devir yüzüne çıkartabilmek amacıyla çalışıyoruz. Bu güzellikleri hem ülkemiz hem bile şehrimiz hesabına yarar arkaç vermek amacıyla gayreti içerisindeyiz.Projelerimizle Kayseri’nin seyyah potansiyelini artırarak, Kocasinan’ı domestik ve yabancı turistler amacıyla elektrik merkezi haline getireceğiz” ifadelerine yer verdi. Bayramhacı’nın turizm potansiyeli faziletli bire bir mıntıka olduğuna ilgi çeken Vali Gökmen Çiçek ise, Bayramhacı bölgesini turizme vermek için ne gerekiyorsa yapacaklarını söyledi.

Zipline, tepkili uçak bot ve monster safari aktivitelerinin yapıldığı bölgede, Ilbay Gökmen Çiçek, Başbuğ Çolakbayrakdar ve beraberindekiler, yelekleri giyip, jet bot ile Bayramhacı’nın denizinde inceleme bulundu. Renkli görüntülerin oluştuğu tetkik sırasında Ilbay Gökmen Çiçek ile Başbuğ Çolakbayrakdar’a, Vali Yardımcısı Dr. Abdullah Kalkan, Kocasinan Kaymakamı İlhan Abay, Kayseri Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Kurtuluş Karamustafa, Erciyes A.Ş. Umumi Heyet Başkanı Dr. Erek Cahid Cıngı, Kocasinan Belediye Başkan Yardımcıları Yüce Bulu, Cengiz Ekici ve ait müdürler haremlik etti. – KAYSERİ

Share: