Başbuğ Büyükkılıç: “30 Ağustos, milletimizin verdiği sunu eşsiz mücadeledir”

Kayseri Büyükşehir Belediye Reisi Dr. Memduh Büyükkılıç, 30 Ağustos Utku Bayramı’nın 100. yıldönümü zımnında bire bir mütalaa yayımladı. Başkan Büyükkılıç, “30 Ağustos Zaferi, milli birlik ve beraberlik şuuru ortamında 100 sene önce ülkemizin bölünmez bütünlüğünün ispatlanmış halidir” dedi.

Büyükşehir Belediye Reisi Dr. Memduh Büyükkılıç, yayımladığı mesajında 30 Ağustos Zaferi’ni “Ermiş milletimizin bağımsızlığından katiyen kopamayacağının ve ödün veremeyeceğinin en güzelce örneğidir” diye niteleyerek, şunları kaydetti:

“30 Ağustos Zaferi, vatan sevgimizi kırcı meşbu gösterdiğimiz, tarihi heybetli zaferlerle meşgul olan, milletimizin verdiği, sunma eşsiz mücadeledir. 30 Ağustos Zaferi, millet ile ordunun tıpkısı hep olarak çağ yazdığı en değerli zaferdir. Gazi Mustafa Eksiksizlik Atatürk’ün önderliğinde, Türkiye Cumhuriyeti’nin temellerini attığımız, 30 Ağustos Zaferi’ni coşkuyla, haysiyet ve gururla kutluyoruz. Türk milletinin ve Türk askerlerinin mücadelesinin ruz yazdığı 30 Ağustos Zafer Bayramı’nda tıpkı idrak, tıpkı heyecanı yaşamaktayız. Vatan sevgimizin önünde o ahit duramayan hainler, bugün birlikte duramadılar, duramayacaklar. Topların, tüfeklerin süreduran olduğu mücadelede elbet ki vatan sevgisi ve iman gücüyle savaştık, zaman da vatanımız amacıyla ayrımsız yurt sevgisi ve benzeri inanç gücü ile savaşırız. Türk milleti mücadelen korkmaz. Mücadeleyle yaşar, dirilir.”

Komutan Büyükkılıç mesajında, 30 Ağustos Galibiyet Bayramı’nda ermiş şehitleri ve gazileri bir el daha minnetle andıklarını dile getirerek, “Balaban zaferin 100. yıldönümündeyiz. Gazi Mustafa Eksiksizlik Atatürk başta olmak amacıyla cemi kahramanlarımızı, ermiş şehitlerimizi ve gazilerimizi tevakki etmek, gönül borcu ve rahmetle benzeri kez daha anıyor, 30 Ağustos Zafer Bayramı’mızı kutluyorum” ifadelerine yer verdi. – KAYSERİ

Share: