Bartın vukuf… Amasra’ya denizden 843 gezgin

BARTIN’da benzeri müddet önce yapımı tamamlanan Amasra Limanı’na, 3’üncü misil gelen ‘Astoria Grande’ isimli kruvaziyer, 843 bulaşıcı bıraktı. Sefine, Amasra’dan sonradan Sinop ve Trabzon’a geçecek.

Rusya’dan 5 bölüm geçmiş yola sâdır ‘Astoria Grande’ isimli kruvaziyer, evvel olarak İstanbul’a gitti. 2 dönüş boyunca İstanbul’u gezen Rus turistler, yeniden denize açıldı. 843 gelgeç ile 427 personelin bulunduğu kruvaziyer, bu sabahleyin tıpkısı süre ilk yapımı tamamlanan Amasra Limanı’na yanaştı. 193 metre uzunluğunda, 30 metre genişliğindeki kruvaziyerdeki turistler, işler sonrası gemiden baş aşağı yaptı. Turistler, Amasra kaza merkezi ile UNESCO Dünya Mirası Listesi’ndeki Safranbolu’yu gezecek. Kruvaziyer, akşam saatlerinde Amasra’dan ayrılıp, Sinop ve Trabzon’a gidecek.

Moskof turistler Amasra’da tarihi Kemere Köprüsü, Fatih Camii, çekiciler çarşısı ağlayan ağaç’ı gezerek, rehberler eşliğinde verimli bol ışık çekti. Amasra’daki esnaf, Karadeniz bölgesinde sezonun bitmesine karşın 3’ncü nöbet gelen Acımasız turistlerin ilçeyi hareketlendirdiğini ve konuşu olarak büyük ulama sağladıklarını söylediler.

‘Astoria Grande’ isimli kruvaziyerin, kasıma büyüklüğünde Amasra’ya 4 misil daha devir düzenleyeceği öğrenildi.Share: