Bap kilitlerini patlatan sicilli hırsız yakalandı

Muğla’nın Reze ilçesinde C.C. isimli vatandaşın evinden 50 bin teklik bezgi eşyasının çalındığını ihbar etmesinin arkası sıra Muğla, Denizli ve Antalya illerinden bap kilitlerinin göbeğini patlatarak çokça sayıda hırsızlıktan araması mevcut M.A. yakalandı.

İki periyot önce akşam saatlerinde evine mevrut C.C. isimli yurttaş, konu kilidinin göbeğinin bulunmadığın boğulma etti. Eve girdiğinde ise 30 yaşlarında çepel sakallı bir erkek şahsın çıktığını, şahısla yüz yüze geldiğini, şahsın koşarak kaçtığını gördü. Evde yaptığı kontrollerde tahminî 50 bin TL mesabesinde bezgi eşyası ve parasının çalındığı ihbarında bulundu.

Muğla Güvenlik Müdürlüğü Güvenlik Bölüm Müdürlüğü Arakçılık ve Yankesicilik Bölüm Amirliği ekiplerin olayın aydınlatılması amacıyla çokça sayıda düzenlilik azrail kaydını inceleyerek olayı gerçekleştiren şahsın haddinden fazla sayıda evden arakçılık kaydı kâin M.A olduğunu belirleme etti. Dalavereli M.A’nın arkadaşı olan Ç.G.İ. ile Reze’ye geldikleri tayin edildi.

Güvenlik kameralarından tayin edilen aracın Denizli ilinde bulundukları tayin edildi. Denizli Güvenlik Yazıhane Müdürlüğü yetkilileri ile iletişime geçilerek vesile ve kişiler Sarayköy İlçe Güvenlik Müdürlüğü görevlerince yakalandı.

Şahısların yapılan açkı aramasında ve üst aramasında Reze ilçesindeki C.C’ye isimli vatandaşa ilişik zer kolye, altın hızma ve değerli yüzük oyunu ele geçirildi. Denizli ilinde de gerçekleşen 2 skor başlık göbeği kırmak kanalıyla hırsızlık şüphelilerinin faailleri de bu eşhas olduğu belirlenirken, çevirgeç aramasında zula tabir edilen yerlerde Denizli ilinden çalınan 40 bin TL nakit para, çokça sayıda bezen eşyası ele geçirildi.

Suratsız M.A’nın Antalya ilinden 4 skor evden arakçılık dosyasından firarda olduğu, Antalya ilçesinden çaldığı altın kolye eğin aramasında ele geçirildi. Araçta yapılan aramada antrparantez bap kilitlerinin patlatılmasında makbul malzemeler ele geçirildi.

Yakalanan 2 ibret Muğla Itimat Müdürlüğü Güvenlik Bölüm Müdürlüğüne getirilerek burada yapılan işlemlerinin peşi sıra Muğla Adliyesine atıf edildiler. – MUĞLAShare: