Aylık 1 milyon TL nahak yere vergi sağlayıcı tefecilerden 10’u tutuklandı

KAHRAMANMARAŞ merkezli 3 ilde polis güçleri tarafından tefecilere müteveccih planlı operasyonda gözaltına alınan ve paraya sıkışan vatandaşların emniyet kartını aksata yapmış kabilinden pos cihazından geçirip, yüzde 3 ile yüzdelik 10 beyninde encümen alarak maaş 1 milyon TL haksız idrak sağlayan 13 tefeciden 10’u tutuklandı.

Kaçakçılık ve Kombinasyon Suçlarla Mücadele Bölüm Müdürlüğü ekipleri, Akçe paraya sıkışan ya üstelik kredi kartları nakit avansa mülga kişilerin cesaret kartlarından aksata yapılmış üzere çekim yapıp, çekim yapılan miktardan yüzde 3 ile yüzdelik 10 arasında komite alarak izansız kalanını akça namına kurnaz sahibine veren ve bu yöntemle maaş 1 milyon TL haksız vergi sağladığı belirleme edilen şüphelilere müteveccih salı günü Kahramanmaraş, İstanbul ve Gaziantep’te 26 ayrı adrese eş zamanlı faaliyetler düzenledi. Operasyonda 13 nahoş gözaltına alınırken, adreslerde yapılan aramalarda ise 141 bin 345 TL, 11 bin 977 dolar, 335 Euro, 52 yüreklilik ve ödeme kartı, 8 pos cihazı, 68 hisse senedi, 5 çek, 7 CD, 10 vecibe- alacak bağlanmış andaç ile haddinden fazla sayıda dijital gereç ele geçirildi.

10 TUTUKLAMA

Şüpheliler, emniyetteki işlemlerinin ardından adliyeye sevk edildi. Müddeiumumilik sorgularının peşi sıra mahkemeye çıkarılan 13 şüpheliden 10’u tutuklanırken, 3’ü ise adli arama neredeyse serbest bırakıldı.

Share: