AVCILAR’DA ENDİŞELENDİREN KOKUNUN NEDENİ BODRUM KATTA ORTAYA ÇIKTI

AVCILAR’üstelik bina sakinlerini endişelendiren ve 3 ahit süresince etkili olan ateş kokunun nedeni, polis güçleri ve itfaiye ekiplerinin yaptığı araştırı sonucu ortaya daha çok. Kokunun binanın bodrum katında ölen kediden kaynaklandığı belirlendi.

Gümüşpala Mahallesi Ev Sokak’taki 4 katlı binada oturanlar, çevreye yayılan kokunun artarak devam etmesi üstüne endişeye kapıldı. Kokunun kaynağını 3 dönem boyunca bulmaya müteharrik bina sakinleri, bulmakta sıfır olunca polisi arayarak müzaheret istedi. Mevrut ekipler, yaptıkları çalışmaya karşın kokunun nedenini belirleyemedi.

Kokunun esbak daha de artması üstüne bu posta itfaiyeyi arayan belde sakinleri, durumu gelen ekibe anlattı. Kokunun binanın bodrum katındaki daireden yayıldığından şüphelenen Emrullah İncel, bu dairenin incelenmesini istedi. İtfaiye ekibi ise polis gelmeden ve savcılığın izni olmadan kokunun yayıldığı öne sürülen eve girilemeyeceğini bildirdi. Gelen devriye ekibindeki polisler, şüphelenilen evde oturan kişinin tıpkısı kamu kuruluşunda işyar olduğunu, düzentileme bitişinde geleceğini rapor ederek bir müddet beklenilmesini istedi. Belirtilen saatte gelen eş sahibi, polis ve itfaiye ekiplerini görünce kokunun nedenini kendisinin bile nikbet ettiğini belirterek evinde araştırma yapılmasını istedi. Evde yapılan araştırmada herhangi bir madde bulunamadı.

Araştırma sürerken ocak sahibi görevlilere, birkaç gün evvel binada ayrımsız aracın çarpması sonucu yanık pisik gördüğünü belirtti. Bunun konusunda barınak olarak planlanan ancak kullanılmayan bodrum katına bakıldı. Bu kısımda birkaç bölüm geçmiş öldüğü belirlenen pisik bulundu. Ölmüş kedi daha sonradan belediye görevlileri marifetiyle bulunduğu yerden alındı.Share: