Atatürk Üniversitesinin yangında hasar gören yemekhanesi öğrencilerin hizmetine açıldı

Erzurum Atatürk Üniversitesinde güzeşte hafta çıkan yangında hasar gören merkezi yemekhane, bakir eğitim bilimi talim yılının evvel gününde öğrencilere bakım vermeye başladı.

Üniversite yerleşkesinde 20 Eylül’da çatısında sâdır yangında hasar oluşan merkezi yemekhanenin çöz bölümü onarımdan geçirildi.

Yeni eğitim bilimi talim yılının başlamasıyla hizmete açılan yemekhane önünde öğrencilerle tıpkısı araya gelen Atatürk Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ömer Çomaklı ve rektör yardımcıları, bar ekibi gösterisini izledi.

Ardından yemekhaneye güzeşte Çomaklı, öğrencilerle kemirmek yedi.

Rektör Çomaklı, gazetecilere, 2022-2023 terbiye-tedris yılının hayırlı olmasını diledi.

Geçen hafta dramatik aynı kaza atlattıkların hatırlatan Çomaklı, “Hamdolsun devletimiz en güdük sürede bunu telafi etti. Ilkin Valiliğimiz ve belediyelerin desteğiyle bugün öğrencimize asıl yemekhanemizde aşındırmak vermeye başlayacağız.” dedi.

“Yangının yokuş sebebi araştırılıyor”

Çomaklı, yangından dolayı mağduriyet yaşanmadığını belirterek, “Doğrusu üniversitemizin farklı birimlerinde kemirmek ita imkanımız var. Oralarda arkadaşlarımıza kemirmek imkanı sunduk. Hamdolsun bugün da yemekhanemizi açtık. Zaten çatının birlikte zaman ihalesi yapılıyor. İnşallah genişlik gelişmemiş zamanda bitireceğiz ve normale döneceğiz. Yangının sebebinin idari ve adli araştırması yapılıyor. Burada tıpkı anda 2 bin öğrenci yemek yiyebiliyor.” diye konuştu.

Öğrencilerden Ahsen Sude İpek ise yangından dolayı çokça üzüldüğünü, yemekhanenin şu anda tek kalık olmadan hizmete açıldığını ve mutlu olduklarını anlattı.

Hüseyin Kara dahi yangından nakıs saat evvel yemekhanede kemirmek söylediğini dile getirerek, “Özellikle ivedilikle yapılan himmet çokça dikkatimi çekti. Benzeri hafta içerisinde bu kadar toplanması, amade arkaç getirilmesi ve üniversitenin başladığı önce günde yapılması haddinden fazla dikkatimizi çekti. Darülfünun yemekhanemiz hem sığa hem de merkezi konumda olması dolayısıyla öğrenciler amacıyla koca.” ifadelerini kullandı.Share: