Arsıulusal Bulutsuz Akarsu Yüzme Şampiyonası “Golden Cup” Kocaeli’de yapıldı

Uluslararası Açıkça Akarsu Yüzme Şampiyonası “Golden Cup”, Kocaeli’nin Kandıra ilçesinde gerçekleştirildi.

Uluslararası Yüzme Federasyonu (FINA), Avrupa Yüzme Birliği (LEN), Türkiye Yüzme Federasyonu, Kocaeli Büyükşehir Belediyesi ile Deneyimsizlik ve Spor İl Müdürlüğünce semavi bayraklı Kerpe Plajı’nda düzenlenen şampiyonaya, Türkiye, İtalya, İspanya, Slovenya, Çekya, Macaristan, Ukrayna, Almanya ve Yıldız Makedonya’dan 29 sporcu katıldı.

Yarışın startını Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Toyluk Hizmetleri ve Spor Dairesi Başkanı Şemsettin Yıldırım, Kocaeli Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Kat Başkanı Ömer İslamoğlu, Gençlik ve Spor İl Müdürü Gökhan Yavaşer ve Kandıra Uray Komutan Yardımcısı İsmail Akalın verdi.

Sporcular, 10 kilometrelik parkuru sunma gelişmemiş sürede taahhüt etmek için kulaç attı.

Büyük heyecana fon olan yarışlar böylelikle erkeklerde 19 gözyaşı ve küçükler kategorisinde Denis Borovka bir numara, Durukan Sahan ikinci, Muhammet Yusuf Samimi üçüncü olurken, 14 gözyaşı ve büyüklerde İvan Giovannoni birincilik, Davide Marchello ikincilik, Denis Borovka üçüncülük kazandı.

Kadınlarda ise 18 gözyaşı ve küçüklerde birinci Burcunaz Dayanıksız, ikinci Tuna Erdoğan, üçüncü Talya Erdoğan oldu, 14 gözyaşı ve büyüklerde Jeannette Spiwoks birincilik, Katja Fain ikincilik, Anna Greta Olasz üçüncülük elde etti.

Yarışlar böylecene dereceye giren sporculara kupa ve madalyaları verildi.

Ödül töreninde konuşan Deneyimsizlik Hizmetleri ve Spor Dairesi Başkanı Saika, “Bu organizasyonda 1500’e yakın sporcu ilimizi görmüş olacak ve bu spor turizmi açısından çok eke benzeri fenomen. Etkinliklerimizi artırarak sürdüreceğiz.” dedi.Share: