Antalya haberleri! Elmalı Eş Emeği Üretim Atölyesi’nin yapımında sona yaklaşılıyor

Antalya Büyükşehir Belediyesi’nin Elmalı’de bozuk çözme binasını karı üretim atölyesine tedvir etmek amacıyla başladığı çalışmaların sene sonuna kadar bitirilmesi hedefleniyor.

Antalya Büyükşehir Belediyesi, Elmalı İlçesi İplik Pazarı Mahallesi Demirciler Caddesi Kentsel Sit Alanı içerisinde vadi alan, Koruma Amaçlı İmar Planında “Hususi Proje Alanı” yerine belirlenen 1065 metrekarelik sakat hal binasını kadın istihsal atölyesine idare etmek için mücahede başlatmıştı. Projenin tamamlanmasıyla gelişigüzel ahali emeği ürünleri eş dükkanları, hanek atölyeleri, yerel işaret dükkanları, aşevi ve ağırşak merkezleri ile tüm vatandaşların hizmet alabileceği benzeri alana kavuşacak.

“Elmalı lezzetleri”

İlçe merkezinin tarihi ve özgün dokusuna ağır ezgi tasarlanan proje ile kadınların toplumsal ve kazançlı hayata katkılarının arttırılması hedefleniyor. Elmalı Avrat Istihsal Atölyesi Projesi’nin yılsonunda hizmete girmesi planlanıyor.

Projede mânialı vatandaşlar de unutulmadı. Yapı çevresindeki yolun kot farkı zımnında tıpkı adet asansör yapılarak, özürlü vatandaşların alana bayağı ulaşımı sağlanacak. Böylelikle mânialı bireylerde atölyeden sükûnet faydalanabilecek.

Proje çerçevesinde Elmalılı kadınların halk emeği ürünlerini satabileceği mir dükkanları, konferans atölyeleri, ATASEM kurs merkezi, küşade ilişkin işporta salonları ve Antalya’nın dernekevi yemeklerinin meydan alacağı aynı sayı aşevi üstelik bulunuyor. – ANTALYA

Share: