Ankara’da, Tarım Yüreklilik Kooperatifleri’ne Ilgilendiren Marketin Çöpünden Sebze Toplayan Kadın: “Cumhurbaşkanımız Tayyip Erdoğan Utansın, Daha Ne Diyeyim”

DİLAN KUTLU

Ankara’bile benzeri eş, Tarım Itimat Kooperatifleri’hangi ilgilendiren bire bir marketin önündeki çöpten göveri toplarken görüntülendi. Çöpten topladığı sebzeleri çocuklarıyla alay malay yiyeceğini belirten avrat, “İhtiyacım olmasa ellerimi şu hastalıkta çöpe sokar mıyım? Ego, haftada hele, iki kere buraya geliyorum, atılanları alıyorum. Bunları çoluk çocuk dahi ego de yiyeceğim. Oturduğum lüp aylığı 350 TL. Onu ödeyebiliyorum haddinden fazla şükür. Bizim Cumhurbaşkanımız Tayyip Erdoğan utansın, daha ne diyeyim” dedi.

Bu görüntüler, Ankara’de kâin Tarım Güven Kooperatifleri Merkez Birliği’ndeki marketin uğrunda kaydedildi.

Uşak’ın Sivaslı ilçesine mecbur Tatarlı köyünde rençperlik işleyen İbrahim Kayaç, Tarım Kredi Kooperatifi’nden çektiği emniyet borcunu ödeyemediği amacıyla 27 Kasım’bile 2021’bile ‘tazyik hapsi’ yaptırımı ile Ankara’dahi tutuklanmıştı. 28 Kasım’de serbest bırakılan rençper Kayaç, anaparası 50 bin liralık olan toplam 97 bin lira borcunu yine ödeyemedi.

Ekincilik Güven Kooperatifleri Forma Birliği yetkililerine derdinin nakletmek amacıyla Ankara’ya gelen İbrahim Kaya, Temas ile bire bir binada bulunan marketin önündeki çöpten benzeri kadının göveri topladığını fark etti. Kayaç, el telefonu ile kaydettiği görüntüleri ZÜMRÜDÜANKA Bilgi Ajansı ile paylaştı.

Çiftçinin dostça ettiği Gülseren Yılmayan isimli vatandaş, haftada birkaç kat marketin önüne gelerek çöpe atılan gıda ürünlerini topladığını söyledi.

ÇİFTÇİ: BIBER DOLMASI ZANNEDİYORDUK

Gülseren Yılmayan’ın çöpten sebze toplayıp poşetlere koyduğu gören İbrahim Kayaç, “Biz, televizyonda çöpten domates, biber toplandığını görüyorduk bile dalavere zannediyorduk” dedi. Yılmaz ise Kaya’ya şunları söyledi:

“CUMHURBAŞKANIMIZ TAYYİP ERDOĞAN UTANSIN, DAHA NE DİYEYİM”

“İhtiyacım olmasa ellerimi şu hastalıkta çöpe sokar mıyım? Ego, haftada bir defa, iki defa buraya geliyorum, atılanları alıyorum. Bunları gençler bile ben üstelik yiyeceğim. Oturduğum evin aylığı 350 TL. Onu ödeyebiliyorum haddinden fazla şükür. Bizim Cumhurbaşkanımız Tayyip Erdoğan utansın, daha hangi diyeyim.”

Rençper Kaya’nın “Tayyip Erdoğan’ın haberi olsa seni bu kuzuluk koymaz ki” demesi üstüne Gülseren Yılmaz, “Senin kabilinden nicesi çekiyor beni. Görüyorlar, hani nerede” diye karşılık verdi.Share: