Aldatıldığını düşünen âdem, nehir kenarına götürdüğü karısını öldürdü!

Esbak akşam saatlerinde Siverek’in Büyükoba Mahallesi’nde iddiaya bakarak Mahmut Elen (37), eşi Arzı Elen (34) ile gelişigüzel Fırat Nehri kıyısına gitti ve tartışmaya başladı. Tartışmanın büyümesi üzerine Mahmut Elen, yanındaki tabanca ile eşine 2 umum dokunaklı ederek kaçtı. Silah sesini duyanlar durumu 112 Acil Servis ekiplerine bildirdi.

HAYATINI KAYBETTİ

İhbarın ardından sağlık ve cingöz ekipleri olay adına sevk edildi. Yapılan kontrollerde Arzı Elen’in yaşamını yitirdiği belirlendi. 2 çocuk annesi Arzı Elen’in camit bedeni otopsi geçmek için Siverek Mehabet Hastanesi morguna kaldırıldı.

ALDATILDIĞINI ÖNE SÜRDÜ

Uyanık ekipleri olayın arkası sıra soruşturma başlattı. Çevredekilerin bilgisine başvuran ekipler, bölgede yaptıkları inceleme sonucunda Mahmut Elen’i tarlada saklanırken yakaladı. Elen, cinayeti işlediği tabanca ile alay malay gözaltına alınarak karakola götürüldü. Jandarmadaki ifadesinde eşini öldürdüğünü akseptans ederek, aralarında çığlık uyuşmazlık olduğunu ve kendisini aldattığı için öldürdüğünü tabir etti.

TUTUKLANDI

Mahmut Elen, jandarmadaki ifadesinin ardından çıkarıldığı mahkemece ‘kasten âdem öldürme’ suçundan tutuklanarak cezaevine konuldu.Share: