Aksaray Eğitim Bilimi ve Araştırı Hastanesi’nde bu sene işler sayısı 20 bine ulaştı

Aksaray İl Keyif Müdürü Abdullah Güleç, Aksaray Yetişek ve Araştırı Hastanesi’nde bu sene yapılan cerrahi müdahale sayısının 20 bine ulaştığını söyledi.

Güleç ve beraberindeki Aksaray Terbiye ve Araştırma Hastanesi Başhekimi Hüseyin Bahtiyar, kavşak kapı züğürt ziyaretleri kapsamında, 63 yaşında berrak duygu ameliyatı olan Leyla Aksoy’u konuşma etti.

Güleç, AA muhabirine, hastanede yapılan kilitsiz küreksiz ihtisas ameliyatlarının sayısının 200’ü geçtiğini belirtti.

Hastanede yapılan belirtik ruh ameliyatı başarı oranlarının çokça ongun olduğunu nâkil Güleç, şöyle konuştu:

“Aksoy’un afiyet durumunun gayet gani olması bizleri sevindirdi. 815 yatak kapasitesine ehil hastanemizin 125’i kısık hizmet yatağı kendisine kullanılıyor. 17 ameliyathane masamız var. Yoğun bakımlarımız muktezi gereç ve maharet altyapıyla destekleniyor. Aksaray Yetişek ve Araştırma hastanesinde bu sene yapılan işler sayısı 20 bine ulaştı. Hizmetlerimizin kalitesi artarak bitmeme ediyor.”

Aksoy ise arka ağrısı şikayetiyle hastaneye gittiğini, yapılan anjiyonun arkası sıra çabucak yıldızlı önsezi ameliyatına alındığını söyledi.

Eşinin Ankara’da faaliyetler olma teklifini ferasetsiz çevirdiğini, kararını vererek cerrahi müdahale olduğunu aktaran Aksoy, “Aksaray yahut Ankara’daki doktorlar benzeri ameliyatları yapıyor. Aksaray’da cerrahi müdahale olmaya değişmeyen verdim. Kapanık damarlarım değiştirildi. 40 günde sağlığıma kavuştum. Faaliyetler sonrası kendimi çıktı bahtiyar hissediyorum.” diye konuştu.

Aksoy, ilkin etibba ve bati hizmet afiyet personelleri girmek üzere umum ekibe teşekkürname etti.Share: